Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki SEC Blockchain ile İlgili Yeni Araştırmalar Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki SEC Blockchain ile İlgili Yeni Araştırmalar Yapıyor
ABD’deki SEC Blockchain ile İlgili Yeni Araştırmalar YapıyorAmerika Birleşik Devletleri’ndeki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), Blockchain verilerine ve istatistiklerine ilişkin yeni kaynak arayışına başladı.

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu kendisine Blockchain’e ilişkin çeşitli veriler, istatistikler, raporlar ve değerlendirmeler temin edebilecek yeni şirketler arıyor. SEC, konu hakkında yayınladığı bildiride dijital varlıklar hakkında da daha fazla bilgi edinmek istediğini belirtti.

SEC geçtiğimiz yılın sonlarında 2019 yılına ilişkin hazırladığı programı yayınlamış, bu programda Blockchain teknolojisinin öncelikli araştırma alanlarından biri olacağını belirtmişti.

SEC, en popüler Blockchain ağlarındaki veri ve istatistikleri kendisiyle paylaşabilecek, bu verilerin analizini yapıp çıkan sonuçları rapor olarak kendisine iletebilecek yeni iş ortakları arıyor.

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu yalnızca ham veri arayışında değil. SEC ayrıca Blockchain tabanlı sistemlerdeki veri çıkarma ve doğrulama süreçlerinin nasıl işlediğine dair daha kapsamlı bilgiler edinmek istiyor.

SEC’in isteğini karşılayabileceğini düşünen şirketlerin 14 Şubat’a kadar SEC ile e-posta aracılığıyla iletişime geçmeleri gerekiyor.

SEC, Blockchain teknolojisini çeşitli yasa dışı faaliyetlerle daha iyi mücadele edebilmek için araştırıyor olabilir. ABD’deki Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi’nin (DEA) buna benzer bir çalışma yürüttüğünü biliyoruz. DEA geçtiğimiz yılın ortalarında Blockchain ile ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

“Blockchain teknolojisi sayesinde aslında çoğu kişinin kimliğini ortaya çıkarabiliyoruz. Hatta bizce suçlular kripto para kullanmaya devam etmeliler.”

ABD’deki bu gibi hükümet kuruluşları, Blockchain teknolojisiyle ilgili yaptıkları çalışmaları özellikle son zamanlarda hızlandırmaya başladılar. Bu çalışmaların sonucunda ne gibi bir karar alınacak göreceğiz.

ABD’deki SEC Blockchain ile İlgili Yeni Araştırmalar Yapıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki SEC Blockchain ile İlgili Yeni Araştırmalar Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Geri Dönüş Sinyali Veriyor mu? indikatörler Ne Söylüyor? Ethereum’un Constantinople güncellemesi yine ertelendi! Overstock CEO’su Kurucu Hisseleri Satmasına Açıklık Getirdi Blockchain İstanbul Summit Yoğun İlgi Gördü Pakistan Başbakanı Blockchain’in Avantajlarından Bahsetti Bitcoin işlem hacminde büyük artışlar kapıda mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır