Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Kripto Para Düzenlemelerinden Geri Kalıyor, SEC ile CFTC Anlaşamıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Kripto Para Düzenlemelerinden Geri Kalıyor, SEC ile CFTC Anlaşamıyor
ABD Kripto Para Düzenlemelerinden Geri Kalıyor, SEC ile CFTC Anlaşamıyorİki profesör, ABD’nin kripto para düzenlemeleri konusundaki başarısının değerlendirildiği bir araştırma yaptı. Profesörlerin kanaatine göre ABD’nin bu alanda yeteri kadar verimli adımlar atmaması, ülkenin genel itibarını zedeliyor.

İtibar Zedeleniyor

Oxford Üniversitesi’nden Carol Goforth ve Arkansas Üniversitesi’nden Clayton N. Little, ABD’deki kripto para düzenlemeleri hakkında bir araştırma yaptı.

Yapılan bu araştırmaya göre ABD’deki düzenleyici kuruluşlar, konu kripto para olduğu zaman birbirleriyle çelişen görüşlere sahip oluyorlar. Bu da kripto para düzenlemelerinde ciddi gecikmelere yol açıyor çünkü kuruluşlar arasında uzlaşı yapılamıyor.

ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve İç Gelir Servisi (IRS), kripto paralar hakkında oldukça farklı görüşlere sahipler. Konu hakkındaki araştırmadan bir kesit şu şekilde:

“ABD’deki farklı düzenleyicilerin farklı yetkileri ve sorumlulukları olduğu için her bir kuruluş aslında aynı olan varlığı farklı şekillerde değerlendirmeye çalışıyor.”

Özellikle SEC ve CFTC bünyesindeki yetkililer, kripto para sektörünü son zamanlarda oldukça sıkı bir takibe almış durumdalar. Başta SEC olmak üzere ABD genelindeki çeşitli düzenleyiciler, kripto para şirketlerinin faaliyetlerini yakından inceliyorlar.

SEC ve CFTC kripto para sektörünü inceliyor ancak yapılan bu araştırmada belirtildiği üzere bu iki kurumun konuya bakışı epey farklı. CFTC başkanı Christopher Giancarlo bundan birkaç ay önce bu farklılık hakkında şu yorumu yaptı:

“SEC ile CFTC iki farklı geçmişe ve yönelime sahip. Bu yüzden olaylara bambaşka açılardan bakıyoruz.”

ABD Kripto Para Düzenlemelerinden Geri Kalıyor, SEC ile CFTC Anlaşamıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Kripto Para Düzenlemelerinden Geri Kalıyor, SEC ile CFTC Anlaşamıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

0x (ZRX) En Değerli Ethereum Projesi Olmaya Aday! Bitcoin 4000 dolar seviyelerini koruyabilecek mi? Analistler mevcut durumu yorumluyor! İngiltere Brexit Sonrası Dönemde Kripto Para Çıkarabilir mi? Bitcoin Platformu Bakkt’tan Yeni Hamle! Bitcoin, Ripple, TRON ve VeChain İçin Haber ve Uyarılar 5 Ağustos kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de son durum

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır