Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünyaca Ünlü Bankanın Yöneticisi: Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemlerde Rakibi Yok

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünyaca Ünlü Bankanın Yöneticisi: Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemlerde Rakibi Yok
Dünyaca Ünlü Bankanın Yöneticisi: Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemlerde Rakibi YokRipple, 2018 yılından bu yana sınır ötesi ödemeler konusunda büyümeye ve gelişmeye son hız devam ediyor. Dünyanın önde gelen bankacılık devlerinden birisi olan İspanyol bankası Banco Santander (MC:SAN), geçtiğimiz tarihlerde üye olduğu Ripple ağının, sınır ötesi ödeme işlemleri konusunda hiçbir rakibinin olmadığını vurguladı.

Santander tabanlı banka, Ripple’ın mobil ödeme uygulaması One Pay Fx’i kullanıyor ve bankanın üst düzey yöneticisi Ana Botin’e göre, firma ve uygulaması dünyanın herhangi bir yerine hızlı ve ucuz ödemeler yapmayı garanti ediyor. Botin’e göre Ripple’a en yakın rakip olan TransferWise ise, İngiltere dışındaki transferler için oldukça yavaş bir hizmet ağına sahip.

Botin, kendi bankasının şu an için işlemlerinin yarısını yapmak için One Pay FX uygulamasını kullandığını ve bunu yakın zamanda genişletmeyi düşündüğünü vurguladı:

”Zaten kullanımda olan bu yeni girişim ile, Santander Group’un yıllık olarak yaptığı FX ödemelerinin %50’sini ciddi anlamda (Ripple) ile yapıyoruz. Açıkçası bu oldukça iyi işliyor çünkü kullandığımız yöntemleri iki yıl boyunca kendi çalışanlarımız ile test ediyorduk. Ve bu işe yarıyor, güvenli tamamiyle uyumlu ve açıkçası bütün yerel regülasyonlarla uyumlu olduğumuzdan her zaman emin oluruz. Bu sebeple güvenli ellerdesiniz.”

Ripple kesinlikle sınır ötesi ödemeler konusunda önemli bir firma haline geldi ve şirket geçtiğimiz tarihlerde RippleNet’in artık 200’den fazla finansal kuruma ve bankaya ev sahipliği yaptığını vurguladı. XRP kripto para birimi ise henüz bu gelişmelerden ciddi anlamda etkilenmede ve fiyat olarak yatay seyretmeye devam ediyor.

Dünyaca Ünlü Bankanın Yöneticisi: Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemlerde Rakibi Yok isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünyaca Ünlü Bankanın Yöneticisi: Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemlerde Rakibi Yok - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Classic Ekibi: Ana Amacımız, Demokrasi ve Adaleti Piyasaya Getirmek TrueUSD Kurucu Ortağı Danny Ann, Rakip Tether Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi Binance CEO’su Kripto piyasaları ve şirketinin geleceği hakkında Bloomberg’e açıklama yaptı Burundi’de Kripto Paralara Yasak Geldi Fiziki Teminatlı Bitcoin Vadelileri Artık Piyasada! İktisat Tarihçisi: Bitcoin Altına Bir Alternatif Olarak Kullanılabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır