Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Zaif Hack Saldırısı: Olay, Avrupa Merkezli Yapılmış Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Zaif Hack Saldırısı: Olay, Avrupa Merkezli Yapılmış Olabilir
Zaif Hack Saldırısı: Olay, Avrupa Merkezli Yapılmış Olabilir

2/2


2/2


Japonya’da geçtiğimiz aylarda yaşanan ve yaklaşık 60 milyon dolarlık bir kaybı da beraberinde getiren Zaif hack saldırısına dair detaylar bir bir ortaya çıkıyor. Öncelikli olarak paranın Bitcoin, Bitcoin Cash ve Monacoin üzerinden çekildiği bilgilerinin ardından, konuyla ilgili araştırmalar yapan MUFG’nin iştirak şirketi Japan Digital Design Co. (JDD)’nin yeni raporunda; hack saldırısının Avrupa kaynaklı olabileceği vurgusu yapıldı.


İlgili haber:
İddia: Kripto Para Borsası Zaif’e Saldırıp 60 Milyon Dolar Çalan Hackerlar Bulundu

Borsa yetkililerinin de katıldığı ve destek verdiği araştırmalar sonucunda hackerların Fransa ve Almanya’da yerleşmiş olabileceği sonucuna varıldı. Araştırmacılar, 20 ve 22 Ekim tarihleri arasındaki borsada kayıtlı IP adreslerini ve tüm transferleri incelerken bunlardan 5 tanesini fazlasıyla şüpheli buldu. Bu beş transferden 4’ünün kaynağının Fransa, diğerinin ise Almanya olması üzerine, soruşturmada yeni bir boyut da otomatik olarak açıldı.

Geçtiğimiz günlerde de belirttiğimiz gibi, yetkililer hack saldırısının izini Monacoin üzerinden sürmeye hazırlanıyor. 60 milyon dolarlık bir kayıp yaşayan ve bu yılın başındaki Coincheck hack saldırısının ardından Japonya kripto para çevrelerini bir kez daha sarsan bu olayın ardından, Japon yetkililer geniş çaplı bir araştırma başlatmıştı.

Şimdi edinilen son bilgilere göre soruşturmanın Avrupa’daki siber saldırganlar üzerinde yoğunlaşması da bekleniyor. JDD’nin ve diğer araştırmacıların konu ile ilgili ne tarz yeni bilgiler bulacağı da merakla beklenen bir başka durum. Bakalım Zaif borsasının 60 milyon dolarlık hacklenmesi sürecinde yaşanıyor olan bu iz sürme işi, bizi nerelere götürecek?

Zaif Hack Saldırısı: Olay, Avrupa Merkezli Yapılmış Olabilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Zaif Hack Saldırısı: Olay, Avrupa Merkezli Yapılmış Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple kötü bir yıl geçirmesine rağmen yeni bir rekor kırdı Binance Beklentileri Karşılamayan Kripto Paraları Liste Dışı Etmeye Devam Edecek Finlandiya Localbitcoins’i Denetlemeye Başladı Bu fraktal formasyonu Bitcoin’i (BTC) Temmuz’da 20.000 dolar olarak ön görüyor Tether Alternatifi Olan Stablecoinlerin İşlem Hacminde % 30 Artış Yaşanıyor Estonya, Dijital Dönüşüm Basamaklarını Hızla Tırmanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır