Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Walmart’tan Tedarikçilere Çağrı: Marulu Takip Etmek İçin Blockchain Kullanın

Ana Sayfa » GÜNCEL » Walmart’tan Tedarikçilere Çağrı: Marulu Takip Etmek İçin Blockchain Kullanın
Walmart’tan Tedarikçilere Çağrı: Marulu Takip Etmek İçin Blockchain KullanınDünyanın ve ABD’nin en büyük perakende mağaza devlerinden Walmart (NYSE:WMT) ve Sam’s Club firmaları, marul tedarikçilerinden söz konusu sebzenin tedarik zinciri hakkındaki verileri önümüzdeki yıla kadar blockchain ağına işlemelerini talep etti.

Geçtiğimiz günlerde tüketicileri ciddi şekilde etkileyen hastalıklı ve bozuk sebze olayları, Walmart ve Sam’s Club kurumlarındaki yöneticileri ayağa kaldırdı ve önlem almaya zorladı. Dünya devi firmalar gıda zehirlenmesine veya gıdaların bozulmasına karşı blockchain kullanacak.

24 Eylül tarihli Walmart blog gönderisine göre, iki perakende zinciri de marul tedarikçilerinden blockchain teknolojisi kullanarak sebzelerin çıktığı tarlaya kadar veri girmesini talep etti.

Aracılık yapan tedarikçilerin bir adım gerisini kapsayacak şekilde 31 Ocak 2019 tarihine kadar blockchain sistemine geçmesi talep edildi. Tarladan mağazaya kadar ürün gönderimi yapan tedarikçilerin ise 30 Eylül 2019 tarihine kadar tarladaki üretimden mağazaya kadar geçen süreci blockchain üzerinden girmesi isteniyor.

Walmart gönderdiği bildiride 2018 yılının bir çok eyalette E-coli virüsünün yayıldığı bir yıl olduğunu ve bunun en çok görüldüğü gıda ürününün ise marul olduğunu vurguladı. Olay geçtiğimiz günlerde beş kişinin ölümünüe 96 kişinin ise hastanelik olmasına neden olmuştu.

Gıda ve İlaç Yönetimi gibi düzenleyici kurumları tüketicilere yaptıkları açıklamalarda enfeksiyon kapmış marulların Yuma Arizona bölgesinden yetişen marullar olduğunu söylese de, bölgenin hangi kısmındaki marulların enfeksiyonlu veya temiz olduğu bilgisi verilememişti.

Sonuç olarak da tüketicilerin sadece marula değil genel olarak sebzelere olan güveni azaldı, aynı ülkemizde son dönemlerde ortaya çıkan şarbonlu etler vakası gibi.

Walmart’tan Tedarikçilere Çağrı: Marulu Takip Etmek İçin Blockchain Kullanın isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Walmart’tan Tedarikçilere Çağrı: Marulu Takip Etmek İçin Blockchain Kullanın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance hack olayından sonra işte piyasanın son hali Bakkt’tan İyi Haberler Gelmeye Devam Ediyor Sıkı durun! Altcoin’ler, Bitcoin’i gölgede bırakacak Binance, Facebook’un Kripto Parası Libra’nın Ağına Katılmak İstiyor! Bitcoin’de olasılık analizi, 10,000 dolar için ne diyor? Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır