Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ETF Başvurusu Yapan VanEck: SEC İle Yapılan Toplantıda Bitcoin ETF Endişeleri ‘Çözüldü’

Ana Sayfa » GÜNCEL » ETF Başvurusu Yapan VanEck: SEC İle Yapılan Toplantıda Bitcoin ETF Endişeleri ‘Çözüldü’
ETF Başvurusu Yapan VanEck: SEC İle Yapılan Toplantıda Bitcoin ETF Endişeleri ‘Çözüldü’

2/2


2/2


Bitcoin ETF başvuruları arasında en güçlü adaylardan birisi olarak görülen VanEck, geçtiğimiz günlerde SEC ile buluştu ve konu hakkında detaylı bir toplantı gerçekleştirildiğini doğruladı.

5 Kilit Nokta ”Çözüldü”
Geçtiğimiz Ağustos ayının sonlarında ETF başvurusuna ret cevabı alan VanEck, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yapılan reddin nedenleri ve gereken unsurlar hakkında konuşmak için bir araya geldi ve onay için gereken beş nedenin bulunduğu destekleyici bir evrakı da yanında götürdü.

Belgenin içerisinde yazan kısımlardan en ilgi çekici olanı ise şüphesiz, ”Onaylamama kararında belirtilen konular çözülmüştür’ bölümü gibi gözüküyor.

  • ”Artık Bitcoin için önemli bir düzenlenmiş türev ürünleri piyasası mevcut.
  • ”Cboe, Bitcoin vadeli işlemleri ve OTC platformları gibi ilgili piyasalar artık düzenlenmekte.
  • Fiyat manipülasyonu hakkındaki endişeler azaltıldı ve daha önceki emtia tabanlı ETP’lerin onayı ile uyumlu hale getirildi.
  • Cboe’nin kuralları Tröst hisselerinin olası manipülasyonunu denetlemek için dizayn edildi.
  • Yatırımcı koruması arttırıldı.”

Geçtiğimiz Pazartesi günü Bloomberg kaynağına konuşan SEC Komisyon üyesi Kara Stein, yaptığı açıklamalarda olası bir Bitcoin ETF onayının gelip gelmeyeceği konusunda şu an oldukça belirsiz bir durum olduğunun altını çizdi. Geçmişte SEC’in kapısına bir çok ETF başvurusu geldi ancak bunların hepsi ya reddedilmiş ya da ileri bir tarihe ertelenmiş vaziyette beklemeye alınmış durumda. VanEck’in yaptığı düzeltmenin yanı sıra kripto para dünyasının ünlü isimleri de 2019 yılında bir Bitcoin ETF’si görebileceğimiz kanısında hem fikir. Michael Novogratz da Fidelity ve Bakkt gibi platformların SEC’in Bitcoin ETF’lerine olan bakışını değiştireceği görüşünde olanlardan birisi.


İlgili haber:
Novogratz: Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlemleri, SEC’in ETF’ye Bakış Açısını Değiştirecek

ETF Başvurusu Yapan VanEck: SEC İle Yapılan Toplantıda Bitcoin ETF Endişeleri ‘Çözüldü’ isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ETF Başvurusu Yapan VanEck: SEC İle Yapılan Toplantıda Bitcoin ETF Endişeleri ‘Çözüldü’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: Büyük Bitcoin tahmini, XRP, Ethereum, Litecoin, TRON, Cardano ve daha fazlası Beklenen Ethereum Hard Forku Başka Bahara Kaldı Ripple Q3 raporu yayınlandı… Raporda XRP ile ilgili çarpıcı açıklamalar var Lightning Network’un Ağ Kapasitesi 6 Ayda Yüzde 830 Arttı! Hindistan’daki Bebeğin Doğum Belgesi Blockchain ile Kaydedildi Bitcoin

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır