Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Blockchain ve Eğitim Araştırması

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Blockchain ve Eğitim Araştırması
Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Blockchain ve Eğitim AraştırmasıYıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencisi Merve Aygün ve üniversitenin eğitim fakültesi öğretim üyesi Genç Osman İlhan imzası ile yayınlanan Blockchain ve eğitim çalışması, enteresan sonuçlar barındırıyor.

Son dönemin en popüler teknolojisi olan ve gerek yurt içi gerekse de yurt dışında birçok sektörüde kullanılan veya kullanılması için çalışmalar yapılan Blockchain teknolojsinin, eğitim üzerindeki etkisini araştıran çalışmada, önemli veriler bulunuyor.

Sosyal Bilgiler Eğitimi ana bilim dalında öğretim görmekte olan 10 öğretmen adayı üzerinde yapılan çalışmada, öğretmen adaylarının ‘dijital birer vatandaş’ olduğu sonucuna varılırken, buna karşın katılımcıların Blockchain teknolojisi ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadığı ortaya çıktı.

Raporda, ”Bitcoin gibi sanal paraların popüler olması ile, Blokzincir teknolojisi de artık dikkat çekici bir hal almıştır.” ifadeleri kullanılırken, ayrıca bu teknolojinin yakın gelecekte iş yaşamını derinden etkileyeceği çıkarımı da yer aldı.

Blockchain teknolojisinin, eğitim sektöründe öğrenciler açısından diploma saklanması ve arşivlenmesi, uygulama portföylerinin oluşturulması gibi kullanım alanlarına sahip olabileceği ifade edilirken, işveren kısmında ise çok aşamalı akreditasyon doğrulama, belge doğruluğunun onaylanması, ödeme alımı, otomatik tanıma ve para transferi gibi noktaların da önemli olduğu sonucuna varıldı.

Tüm dünyada Blockchain teknolojisinin çeşitli iş kollarında uygulanabilirliğini görebilmek açısından pratik ve akademik çalışmaların yapıldığı belirtilirken, ülkemizde de benzer bir çalıştayın kurulduğu; raporda yer alan bir başka önemli bilgi olarak dikkat çekti.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Blockchain ve Eğitim Araştırması isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Blockchain ve Eğitim Araştırması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Block.one Bu Site Adını Almak İçin 30 Milyon Dolar Ödedi Kriptolar Bitcoin’in 8.000$’ın Altına İnmesiyle Düşüşte Telegram’a Kripto Para Alım Satımı Geliyor Bitcoin’de Bir 100 Bin Dolar İddiası Daha Binance’de parti  başlıyor! İlk aşamada Bitcoin ve 5 altcoin desteklenecek Amerikan Polisi Uyuşturucu Çetesini Çökertti: 17 Bin BTC!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır