Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Google’dan sonra Bing de Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Google’dan sonra Bing de Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor
Google’dan sonra Bing de Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

© Reuters.  Google’dan sonra Bing de Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor© Reuters. Google’dan sonra Bing de Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

Microsoft Corp, bu hafta Bing arama motorunda kripto para reklamlarını yasaklayacağını duyurdu.

Şirket blog yazısında, Washington merkezli yazılım devi Redmond’un reklamveren politika yöneticisi Melissa Alsoszatai-Petheo, Microsoft’un tüketicileri ve dijital reklamverenlerin Bing’i aramada güvenli ve ilgi çekici bir zamana sahip olmasını sağlamak için politikalarını sürekli olarak değerlendirdiğini söyledi. Şirket, kripto reklamlarının “kötü oyuncuların yırtıcı davranışlara katılması ya da başka bir şekilde tüketicileri aldatma” potansiyeliyle “olası yüksek risk” sunduğunu belirtti. Yazılım devi bunun bir sonucu olarak, kripto para reklamlarına izin vermeyeklerini belirtti. Kripto para ilgili ürünler ve düzensiz ikili opsiyonlar da bu yasak içerisinde. Alsoszatai-Petheo’ya göre, bu politika Haziran ayı sonlarında ve Temmuz ayı başlarında yayınlanacak.

Microsoft Kripto Reklam Yasağı için Geç Kaldı

Kripto reklamlarını yasaklayan arama motorları söz konusu olduğunda, Microsoft partiye biraz geç kalıyor. Mart ayında Google, Haziran’dan itibaren tüm dijital platformlardan dijital paralarla ilgili reklamların yayınlanmasını yasaklayacağını duyurdu. Bu haber bitcoin fiyatını %7 düşürdü. Google o zaman yayınlanan blogda, ICO’lar, kripto exchange’leri, kripto para cüzdanları ve kripto para ticaret danışmanlığı için reklamlara izin verilmeyeceğini belirtti. Yılın başlarında, Facebook ve Twitter’ın da aynısını yaptığı gibi, benzer plan ve raporların ortaya çıktığını açıkladı.

Teknoloji firmalarının hamleleri, dünyanın her yerindeki düzenleyicilerin, kripto para piyasasının üstünde kalmanın yollarını aradığı bir zamana denk geliyor. Bu, sadece Bitcoin’in fiyatlandırmasını değil, aynı zamanda tüm dijital token madenciliği endüstrisini de üretti. Bu grafik kartı üreticileri NVIDIA ve AMD için çok iyi bir durum.

Blockchain Teknolojisi Üzerine Yoğunlaştı

Ayrıca Microsoft, diğer birçok teknoloji ve finansal hizmet oyuncularının olduğu gibi, blockchain gibi kripto paranın da temelini oluşturan teknoloji çabalarıyla da ileriye gidiyor. Şubat ayında Microsoft, internette yeni bir dijital kimlik formu oluşturmayı planladığını duyurdu. Duyuruda “Sayısız uygulama ve hizmete geniş çapta izin vermek yerine ve kimlik verilerinin çok sayıda sağlayıcıya yayılmasını sağlamak yerine, bireylerin kimlik verilerini saklayabilecekleri ve kolayca erişimi kontrol edebilecekleri güvenli bir şifreli dijital merkeze ihtiyaçları var,” diye yazıyor. Microsoft’un Identity bölümündeki bir blog yazısında yönetici, “kendinden sahiplenmiş kimliğin” kullanımı kolay olacağını ve kullanıcılara nasıl ve ne zaman kullanacakları konusunda “tam kontrol” yetkisi sağladığını ekledi.

Google’dan sonra Bing de Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Google’dan sonra Bing de Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

G.Kıbrıs Maliye Bakanı: Blockchain Taslağı Bu Yıl Hazır Olacak Litecoin durdurulamıyor – 140 dolara kadar yükseldi Denetim Raporu: QuadrigaCX’in Cüzdanları Nisan Ayından Beri Boşmuş Ticaret Savaşları Sürecinde Kripto Para Kullanmak Bitcoin, Borsa Devlerini Geride Bıraktı ABD Hazinesi’nden Kripto Para Vurgusu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır