Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Winklevoss Kardeşler: Facebook’un Kripto Para Fikri Harika Fakat Bitcoin Daha İyi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Winklevoss Kardeşler: Facebook’un Kripto Para Fikri Harika Fakat Bitcoin Daha İyi
Winklevoss Kardeşler: Facebook’un Kripto Para Fikri Harika Fakat Bitcoin Daha İyi

© Reuters.  © Reuters.

Milyarder yatırımcılar Cameron ve Tyler Winklevoss, Facebook’un kripto para birimi projesinin “Bitcoin katili” olacağından endişe duymuyorlar. Aksine, Facebook’un kripto parasıyla dünya üzerinde şimdiye kadar olduğundan daha fazla etkisinin olacağını savunuyorlar.

Her yıl düzenlenen SXSW Film ve Müzik Festivali’nde İngiltere’nin Daily Telegraph’ına konuşan İkizler, Bitcoin fiyatı 8 dolar ila 120 dolar arasında olduğunda ilk kripto paralarını satın aldıklarını belirtiyorlar.

Cameron Winklevoss şöyle diyor:

Nasıl oynandığını biliyoruz. Kripto paralar o kadar genç ki, biz sadece birkaç yıldır bu yolculuktayız.

Mark Zuckerberg’le birlikte Harvard’da sınıf arkadaşı olan ikizler, Zuckerberg’i en sonunda Facebook’a dönüşen sosyal ağ fikrini çalmakla suçladılar. İkizler, Zuckerberg’le olan açık yasal tartışmalardan sonra ün saldılar.

Yasal savaş, Zuckerberg’in Facebook (NASDAQ:FB) kullanıcılarını çıldırtıcı bir şekilde “aptal ***” olarak nitelendirdiği, verilerine güvendiği ve 2010 yılının filmi “The Social Network”e ilham veren e-postalarının yayınlanmasına yol açtı. Dava 20 milyon dolarlık nakit ve 45 milyon dolarlık Facebook hisseleri almasıyla son buldu.

İkizler parayı, kripto para başına 8 ila 120 dolar arasında bir fiyatla Bitcoin’e yatırmak için kullandılar. Kripto para birimi bugünkü değeri ile onlara 1 milyar dolarlık bir servet kazandırdı.

Bu paranın bir kısmını 2015 yılında kripto para borsası Gemini’yi oluşturmak için kullandılar ve Eylül 2018’de şu anki piyasa değeri 65 milyon doların üzerinde olan dolara sabitli stablecoin Gemini dollar’ı (GUSD) başlattılar.

ABD merkezi kripto para borası şimdi 200’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve İkizler, eleştirmenlerin söylediklerine rağmen Bitcoin gibi dijital varlıklar için parlak bir geleceğin olduğuna dair sürekli bahse giriyorlar.

The post Winklevoss Kardeşler: Facebook’un Kripto Para Fikri Harika Fakat Bitcoin Daha İyi appeared first on Coinkolik.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Winklevoss Kardeşler: Facebook’un Kripto Para Fikri Harika Fakat Bitcoin Daha İyi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Justin Sun, BitTorrent Tokeni Hakkındaki Eleştirilere Yanıt Verdi Türkiye’nin Genç Girişimcilerinden Beyni Blockchain’e Bağlayan Proje: Brainmab Trilyon dolarlık şirket Ripple (XRP) ticareti sunabilir Kanadalı Mobil Ödeme Şirketi, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladı Harvard ve Ünlü Giyim Devi Levi Strauss’tan Ethereum İş Birliği Fidelity’den Kritik Transfer!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır