Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yasak Etki Etmiyor: Hindistan’daki Kripto Para Ticareti P2P Tarzında Devam Ediyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yasak Etki Etmiyor: Hindistan’daki Kripto Para Ticareti P2P Tarzında Devam Ediyor!
Yasak Etki Etmiyor: Hindistan’daki Kripto Para Ticareti P2P Tarzında Devam Ediyor!Hindistan’da eşten-eşe (p2p) usulüyle kripto para ticareti yapmak git gide yaygınlaşıyor. Ülkenin merkez bankası bundan bir süre önce kripto para alım-satımına çeşitli yaptırımlar uygulamaya başlamıştı ve bu durum yerel yatırımcıların P2P usulüne geçmelerine neden oldu. Yerel kripto para borsalarından birinin CEO’su, Bitcoin.com’a bir röportaj verdi ve yerel yatırımcıların “P2p tarzındaki alım-satımlara iyice alıştıklarını” söyledi.

P2P Ticareti Büyüyor

Hindistan Rezerv Bankası, bankaların kripto para borsalarıyla ilişki kurmalarını yasaklayan bir karar almıştı. Ancak görünüşe göre bu yasak, P2P hizmeti sunan kripto para borsaları için pek de olumsuz bir etki bırakmıyor. Hatta tam aksine, bu tarzda hizmet sunan borsaların hacimleri git gide büyüyor.

Hindistan’daki Wazirx adlı bir borsanın CEO’su olan Nischal Shetty, Bitcoin.com’a verdiği röportajda Hindistan’daki yatırımcıların “P2P alım-satımına iyice alıştıklarını” söyledi. Shetty, kendi deneyimlerini şöyle anlattı:

“Wazirx’te P2P kullanıyoruz ve işler çok iyi ilerliyor. Günlük ticaret hacmimizde de bir artış var. Hatta bundan birkaç gün önce ilk kez günde 100 BTC’lik ticaret hacmine ulaştık. Aktif olduğumuz son üç ayda P2P ile birlikte 5 milyon dolardan fazla hacim yaptık.”

Hindistan’daki bir diğer borsa olan Coindcx de P2P tabanlı hizmet sunuyor. Şirketin CEO’su olan Sumit Gupta, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda borsanın P2P hizmetlerinden faydalanmak için yatırılması gereken minimum paranın 15 sent olduğunu söyledi. Minimum para yatırma limitinin bu denli düşük olması da Hindistan’daki çoğu kişinin kripto para yatırımı yapabileceği anlamına geliyor.

Yasak Etki Etmiyor: Hindistan’daki Kripto Para Ticareti P2P Tarzında Devam Ediyor! isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yasak Etki Etmiyor: Hindistan’daki Kripto Para Ticareti P2P Tarzında Devam Ediyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Max Keiser: “Kırılgan hisse piyasaları Bitcoin’i 25.000 dolara taşıyabilir” Waves dApp Pazarına Hızlı Bir Giriş Yaptı Bitcoin momentuma dahil olabilecek mi? Token’lar yüzde 30-200 arttı İspanya’daki Yenilenebilir Enerji Şirketi Blockchain’i Deniyor Şili Merkez Bankası: Kripto Paralar, İtibari Paraların Yerini Alamazlar Ertelenen Güncelleme Sonrası, Ethereum Ürünlerinde Son Durum Ne?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır