Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünyanın ilk ETF’sinde listelenecek 5 kripto para belirlendi. İşte HODL edilecek paralar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünyanın ilk ETF’sinde listelenecek 5 kripto para belirlendi. İşte HODL edilecek paralar
Dünyanın ilk ETF’sinde listelenecek 5 kripto para belirlendi. İşte HODL edilecek paralar

© Reuters.  © Reuters.

Dünyanın ilk ETF’sinde listelenecek kripto paralar, ETF onayından hemen sonra açıklandı. İsviçre’nin ana borsası olan SIX Swiss Exchange dünyadaki ilk kripto ETF ürünlerini müşterilerine sunan borsa oldu.

Dünyanın ilk ETF’sinde listelenecek kripto paralarBorsasın HODL dizininde listelenecek beş ana para var. Bunlar; Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) Litecoin (LTC)

Raporlara göre, Amun kripto ETP, varlıkların yarısını BTC olarak değerlendirecek. %30 ‘unu XRP ve geri kalan %20’sini de Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin arasında pay edecek.

Amun’nun kurucu ortağı ve CEO’su Hanry Rashwan gelişmeler üzerine şu açıklamayı yaptı.

”Mevcut kurumsal yatırımcılar sadece tahvil alımı ile (en fazla) kripto Custody hizmetleri sınırlandırılmış durumdalar. Amun ETF onlara kripto paraların kapılarını açacak. Ayrıca Amun ETP kripto borsalarına erişim imkanı olmayan bireysel yatırımcılar için de can kurtaran simidi olacak”

Amun ETP, Finews.com’un yeni ajansı tarafından ortaya konan Alman yatırım şirketi Van Eck tarafından yönetilecek.

Amun’un resmi web sitesi SIX Swiss Exchange’in Avrupa’daki dördüncü büyük borsa olduğunu ve 1,6 trilyon dolarlık bir piyasa kapağına sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Kripto ETP’lerin önemiETF’ler, emtia, para birimi, hisse senedi fiyatı veya faiz oranını içeren çeşitli yatırım araçlarına dayalı olarak ulusal veya uluslar arası menkul kıymet borsalarında gün içi fiyatlama ve işlem yapan bir tür tahvildir.

Uzmanların görüşüne göre doğrudan Bitcoin ETF’leri veya sözleşmeleri çok daha büyük potansiyele sahip. Başka bir değişle Bitcoin ETF’si ile ekosistem tamamen değişiyor.

SEC, Bitcoin ETF’lerini kabul edecek ancak politik incileme ve halkın tepkisini ölçmek için biraz daha zaman kazandı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünyanın ilk ETF’sinde listelenecek 5 kripto para belirlendi. İşte HODL edilecek paralar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Proof of Keys etkinliği için geri sayım başladı JP Morgan Yöneticisi: Distopyada Yaşıyor Olsak Bitcoin İşe Yarardı Bitcoin 6000 direncini kırdı. Sırada ne var? Son 3 haftada Bitcoin ve altında güçlü ilişki Ünlü Analiste göre Ripple’ın piyasa değeri Bitcoin’i geçebilir Ünlü Kripto Para Yatırımcısı 2019 Stratejisini Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır