Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

TrustNodes Araştırması: ICO’lar Geçtiğimiz 10 Günde 160.000 Ethereum Sattı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » TrustNodes Araştırması: ICO’lar Geçtiğimiz 10 Günde 160.000 Ethereum Sattı!
TrustNodes Araştırması: ICO’lar Geçtiğimiz 10 Günde 160.000 Ethereum Sattı!

© Reuters.  © Reuters.

13 Eylül tarihinde TrustNodes tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, ilk dijital para arzı (ICO) projeleri, geçtiğimiz 10 gün içerisinde Ağustos ayında yaptıklarından üç kat daha fazla Ethereum sattı.

Geçtiğimiz günler içerisinde satılan 160.000 Ethereum tokeni, satıldığı birim fiyat üzerinden hesaplandığında, 33 milyon dolara denk gelmekte. ICO projeleri Eylül 4 tarihinde de 82.000 ETH satmıştı ki bu olaydan sonra kripto piyasaları ciddi bir düşüş yaşadı.

ICO projeleri tarafından Ağustos ayında yapılan günlük ortalama ETH satışı, 1.000 ile 5.000 koin arasında değişirken, ara sıra günlük 10.000 ETH gibi sayılara çıkılabilmekteydi. Ancak Eylül ayı itibariyle, ara sıra elde edilen günlük 10.000 ETH satışı, artık oldukça normal hatta düşük bir ortalama haline geldi.

TrustNodes araştırmasına göre, ICO projeleri tarafından son 30 gün içerisinde satılan toplam Ethereum miktarı, 283.000 civarında ki bu basın saatine göre 60 milyon doları geçmekte.

Kripto veri sağlayıcısı Santiment’in verilerinden alıntı yapan TrustNodes, ICO projelerinin yaptığı en büyük ETH satışının, Digix ICO projesi tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti. Digix’n kağıt üzerinde sahip olduğu Ethereum tokenlerinin değeri yaklaşık 150.000 milyon dolara eşit. Bu da projenin basın saatine göre 69 milyon dolar olan toplam piyasa hacminin çok ama çok üstünde.

Bu haftanın başlarında yayınlanan başka bir araştırmada, ICO yoluyla yapılan fonlamaların 16 aydan sonra en büyük düşüşünü yaşadığı vurgulanmıştı. Bunun da ötesinde, ICO kaynaklı bu sorunun, Ethereum’un son 12 ayın rekorunu kırıp 170 doların altına gerilemesinde en büyük etken olduğu iddia edilmekte.

TrustNodes Araştırması: ICO’lar Geçtiğimiz 10 Günde 160.000 Ethereum Sattı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

TrustNodes Araştırması: ICO’lar Geçtiğimiz 10 Günde 160.000 Ethereum Sattı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Justin Sun – Warren Buffett Yemeği Gerçekleşecek mi? Justin Sun 800 Milyon Dolarlık Token Yaktığını Duyurdu Çin’deki Gelişmeler Bitcoin’de 14.000 Dolar Hedefini Yeniden Tetikleyebilir Tron, Liverpool futbol kulübü ile ortak oldu 11 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükseliş hamlesi başarısız oldu, düşüş devam eder mi? Güney Kore, Blockchain ve Fintech Girişimlerine 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır