Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yaklaşan ABD Seçimi Kripto Para Birimlerini ve Bitcoin’i Etkiler Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yaklaşan ABD Seçimi Kripto Para Birimlerini ve Bitcoin’i Etkiler Mi?
Yaklaşan ABD Seçimi Kripto Para Birimlerini ve Bitcoin’i Etkiler Mi?Amerika Birleşik Devletlerinin sahip olduğu oylama mekanizmasında, vatandaşlar her iki yılda bir sandığa gidip yeni başkanları veya yerel liderleri için bulundukları eyaletlerde oy kullanmaktalar. 6 Kasım 2018 tarihinde yapılacak olan ara seçimler, kripto para birimlerini ve özellikle Bitcoin‘i etkileme gücüne sahip. Farklı bir başkan seçme ve yerel yetkilileri seçme süreci asla aynı zamanda yapılmadı ve bunların arasında hep 2 yıl bulundu. 2016 yılının Kasım ayında Trump, başkan olarak seçilmişti ve şimdi de sıra ABD Temsilciler Meclisine yani Senatoya gidecek isimleri seçmeye geldi.

Ne kadar başkanlıkla yönetilen bir ülke olsa da, ABD içerisinde Senato adeta ülkenin kalbi konumunda ve yeni isimler kesinlikle yeni amaçlar ve görüşlerle geleceklerdir. Ara dönem seçimlerinin Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında çok sert ve çekişmeli geçmesi bekleniyor ve bunun sonuçları kripto para birimlerinin öncelikle ABD, daha sonra ise küresel piyasadaki performansını etkileyecektir.

Amerika kripto para topluluğu üyeleri konusunda en kalabalık ülkelerden birisi olması sayesinde, en azından topluluk üyeleri tarafından kripto para birimleri lehine oy toplayacağına kesin gözüyle bakılan bir konumda. Republicanviews.org internet sayfasındaki bildiriye göreyse, cumhuriyetçiler özellikle ilk dijital para arzı konusunda önemli gelişmeler yapmayı düşünmekte. Bunun yanı sıra Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hala gelişim aşamasında olduğuna değinilen sitede, bu gibi kripto para birimlerinin daha meşru bir yaklaşıma ihtiyaç duyduğu ve adil yasal çerçevelerle denetlenmesi gerektiği ifade edilmekte.

Yaklaşan ABD Seçimi Kripto Para Birimlerini ve Bitcoin’i Etkiler Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yaklaşan ABD Seçimi Kripto Para Birimlerini ve Bitcoin’i Etkiler Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto market çakılırken Ripple neden başarılı oldu? Üç kısa vadeli Ripple fiyat tahmini Bitcoin, Ripple ve Ethereum Dik Düşüşte: Bu Altcoinler İse Sert Yükseliyor! McKinsey: Blockchain’in Pratikte Büyük Bir Başarısı Yok Trump’ın Golan Tepeleri Kararı Sonrası Dolar ve Euro’da Son Durum Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi – 14 Eylül

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır