Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

118 Milyon Dolarlık Yatırım Alan Hedera Hashgraph, Ana Ağın Test Aşamasına Geçiş Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » 118 Milyon Dolarlık Yatırım Alan Hedera Hashgraph, Ana Ağın Test Aşamasına Geçiş Yaptı
118 Milyon Dolarlık Yatırım Alan Hedera Hashgraph, Ana Ağın Test Aşamasına Geçiş YaptıDağıtık bir blockchain platformu olan Hedera Hashgraph, yakın zamanda yaptığı bir duyuru ile topluluk test programına geçiş yaptığını açıkladı. Söz konusu program geliştiricilerin ve topluluk üyelerinin Hedera’nın çok beklenen ana ağını ve test ağını test edebilmesine olanak sağlayacak. Hedera, blockchain ağını ve merkeziyetsiz uygulamalarını test edenlere, 1.000 adete kadar platformun kendi kripto para birimi olan hbar dağıtacağını da vurguladı.

Şu an test edilmek için hazırda bulunan uygulamalar arasında bir içerik sitesi, bir günlük tarih damgası uygulaması ve bir de mikro ödemelerin yapılabildiği bir Chrome eklentisi yer alıyor.

Hedera Hahgraph bu tarihe kadar aralarında Digital Currency Group ve BlockTower Capital gibi firmaların yer aldığı yatırımcılardan 118 milyon dolar toplamıştı. Hedera’nın platformu için temel hedefi, geliştiricilerin ”inanılmaz derecede hızlı merkeziyetsiz uygulamalar” oluşturabilmesini sağlamak. Hedera’nın whitepaper’ındaki bilgilere göre, platform ”saniyede 500.000 işleme kadar” destekleyebilecek alt yapıya sahip.

Ancak buna rağmen söz konusu işlemlerin, istenildiği kadar hızlı gerçekleştirilebileceğine dair şüpheler mevcut. Diar tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, Hedera’nın işlem hızı tahminleri arasında, ”işlemleri yapmak için gerekli zaman” göz önüne alınmıyor. Hedera CEO’su ve kurucu ortağı Mance Harmon ise, Diar kaynağına yaptığı açıklamalarda, Hashgraph’ın bir algoritma olarak işlem yapma konusunda ‘fantastik performansa’ sahip olduğunu, ancak sıkıntının ”imza onaylanması” konusunda ortaya çıktığını vurgulamıştı.

Bakalım test sürecinden sonra kullanıcılardan ve platformlardan olumlu haberler almaya devam edebilecek miyiz?

118 Milyon Dolarlık Yatırım Alan Hedera Hashgraph, Ana Ağın Test Aşamasına Geçiş Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

118 Milyon Dolarlık Yatırım Alan Hedera Hashgraph, Ana Ağın Test Aşamasına Geçiş Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte Ripple Ağına Hükmeden 10 En Büyük XRP Hesabı Sıcak Gelişme: Bakkt, Bitcoin Vadelileri İçin Tarih Belirledi! Önümüzdeki Brexit, İngiltere İçerisinde Bağımsız Bitcoin Regülasyonları Getirebilir Ünlü Kripto Para Destekçisi Meksika’da Ölü Bulundu John McAfee, Bitcoin Tahmininin Arkasında Duruyor XRP’nin Yükseliş Sebebi, Binance’de Baz Para Birimi Olarak Eklenmesi Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır