Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çalınan Facebook Hesapları, Dark Web’te BTC ve BCH Karşılığı Satılıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çalınan Facebook Hesapları, Dark Web’te BTC ve BCH Karşılığı Satılıyor
Çalınan Facebook Hesapları, Dark Web’te BTC ve BCH Karşılığı SatılıyorFacebook (NASDAQ:FB),  geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile site bünyesinde bulunan birçok hesabın çalındığını itiraf etmişti. Hack başta olmak üzere, çeşitli siber yollar kullanılarak elde edilen hesapların ise, dark web platformlarında Bitcoin ya da Bitcoin Cash karşılığı satıldığı iddia ediliyor. Bu iddialar, elbette ki kripto para camiasının duymaya alışık olduğu şeyler olurken, otoriteler bu tarz iddiaların biraz da kasıtlı olarak yayılmış olabileceğini düşünüyor ve insanları, bu tarz iddialara körü körüne inanmaları noktasında uyarıyor.

Ancak yine de bazı doneler elimizde mevcut. Hackerlar, çaldıkları Facebook hesaplarını ise öyle ciddi meblağlara satmıyor. Bunun aksine  hesaplar üç ila on iki dolar arasındaki bedeller ile bazı dark web platformlarında el değiştiriyor.

Aslında bu tarz dark web platformlarında Monero’nun çok ciddi bir tercih olarak ön plana çıkması beklenir ancak bu olay özelinde, Monero kullanımı ise bulunmamakta.

Bu tarz çalınan hesapları ise kişisel dataya ya da başka bir hesaba ihtiyaç duyan kişiler tarafından satın alındığı ifade ediliyor. Çalınan Facebook hesabı sayısının 50 milyonu aştığı da düşünülürse, aslında sektörün her geçen gün daha da büyüdüğü açıkça görülebilir.

Zaten birçok analiz firması da, bu tarz hesapların çalınabilirliği konusunda kullanıcıları uyarıyor. Hesapların kötü niyetli kişilerin eline geçmesinin, sosyal hayatı dahi etkileyebileceği ifade edilirken, kullanıcıların sosyal medya hesaplarına mutlak suretle ek tedbirler koymalarının gerekliliği vurgulanıyor.

Çalınan Facebook Hesapları, Dark Web’te BTC ve BCH Karşılığı Satılıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çalınan Facebook Hesapları, Dark Web’te BTC ve BCH Karşılığı Satılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HackerOne Açıkladı: 2019 Yılında EOS Ağında Beş Kritik Açık Bulundu! Tarımcılık ve Arsa Piyasası Fieldcoin ile Blockchain’e Taşınıyor David Schwartz: XRP Kesinlikle Ripple Tarafından Kontrol Edilmiyor! OKEx Bünyesindeki C2C Platformu Artık Tron’u (TRX) Destekliyor İzlanda’daki Şirketler Kripto Para Madenciliğini Bırakıp Blockchain’e Odaklanıyorlar Juniper Research: Yakın Gelecekte Bitcoin Balonu Patlayacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır