Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Pantera Capital CEO’su: Bir Bitcoin ETF’sine ”Yıllar Var”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Pantera Capital CEO’su: Bir Bitcoin ETF’sine ”Yıllar Var”
Pantera Capital CEO’su: Bir Bitcoin ETF’sine ”Yıllar Var”Kripto para piyasasının önemli yatırım firmalarından olan Pantera Capital‘in en az kendisi kadar önemli CEO’su Dan Morehead, olası bir Bitcoin ETF‘sinin kurumsal yatırımcılar için Bakkt ve Fidelity gibi dünya devi firmaların kripto para trading platformu piyasaya sürmesi kadar önemli olmadığını düşünmekte.

Bir Bitcoin ETF’si İçin Hala Çok Erken
Pantera Capital kurucusu ve CEO’su Dan Morehead, dün katıldığı Bloomberg‘in Kurumsal Kripto Konferansında çeşitli açıklamalarda bulundu. Pantera Capital özellikle 2018 yılının başından beri önemli bir risk sermayesi firması olarak öne çıkmış ancak daha sonra Twitter’da dolanmaya başlayan ve firmanın yatırım portföyünün %73 oranında zarar ettiğini gösteren tablo sonrası adından çok fazla söz ettirmeye başlamıştı.

Kripto paraların geleceği hakkında konuşan Morehead, olası bir Bitcoin ETF’sinin aslında piyasa için o kadar da olmazsa olmaz ve acil olmadığını vurguladı. Bitcoin ETF’sinin piyasayı tersine çevirip çevirmeyeceği konusundaki görüşü sorulunca, Morehead şu şekilde cevap verdi:

”Bence bir ETF’ye daha yıllar var. Çok az insan ETF için onay alan son varlığın bakır olduğunu biliyor. Bakır 8.000 yıldır var olsa da, sürecin tamamlanması üç yıl aldı.”

SEC’in neden olası bir Bitcoin ETF’si için daha fazla zamanı ihtiyacı olduğuna değinen Morehead, şunları ifade etti:

”SEC Bitcoin ETF’si satın alan dullar ve yetimler olsun istemiyor. Onlar Bitcoin’in resmi olarak bir menkul kıymet olup olmadığını bile bilmiyorlar.”

CEO’ya göre ETF’ye kıyasla asıl piyasa için önem arz eden olaylar, ”Fidelity ve Bakkt olayları”

Pantera Capital CEO’su: Bir Bitcoin ETF’sine ”Yıllar Var” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Pantera Capital CEO’su: Bir Bitcoin ETF’sine ”Yıllar Var” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ShapeShift Yeni Duyurduğu Prism Portföy Cüzdanını, Beta Sürümünden Önce Tamamen Kaldırdı! SEC’den Hester Peirce: Bitcoin ETF kesinlikle mümkün görünüyor Coinbase’den ani Zcash kararı: İngiltere’de kaldırılıyor Çin’de Sel Oldu, Madencilik Tesisi Zarar Gördü Ayı piyasasında tokenler can çekişiyor XRP 23% oranında düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır