Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitfinex’in Yeni Bankacılık Ortağı Hong Kong’daki Bank of Communications Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitfinex’in Yeni Bankacılık Ortağı Hong Kong’daki Bank of Communications Oldu
Bitfinex’in Yeni Bankacılık Ortağı Hong Kong’daki Bank of Communications OlduKripto para sektörünün en önde gelen borsalarından olan Bitfinex, bankacılık konusunda artık Hong Kong merkezli Bank of Communications ile işbirliği kurmaya çalışıyor.

Block tarafından yapılan habere göre Bitfinex, Bank of Communications’ta ‘Prosperity Revenue Merchandising Limited’ adlı özel bir hesabı oluşturdu ve artık bu bankadan hizmet alıyor. Block’un haberine göre kısmen HSBC tarafından yönetilen Bank of Communications, Bitfinex’e yapılan USD bazındaki havaleleri aktarabilmek için ABD’deki Citibank ile çalışıyor.

Bitfinex bundan önce HSBC’de bir hesap tutuyordu ancak bu hesap da Bitfinex adına değil başka bir şirket adınaydı. Hatta bazı iddialara göre HSBC, Bitfinex’in bankada bir hesabının olduğunu bile bilmiyordu. HSBC’nin durumdan haberdar olur olmaz Bitfinex’in kullandığı özel hesabı kapattığı düşünülüyor.

Buna benzer bir durum 2017 yılında da yaşanmıştı. O dönemlerde Bitfinex’e hizmet vermeyi reddeden banka ise Wells Fargo’ydu. Bitfinex, Wells Fargo’nun bu tavrı sonucunda bankaya karşı bir dava açmıştı ancak bu davadan zaman içerisinde vazgeçildi.

Bitfinex bundan birkaç gün önce euro, dolar, yen ve sterlin gibi paralar üzerinden yapılan para yatırma işlemlerini durduğunu açıklamış, buna bir gerekçe olarak ise herhangi bir şey göstermemişti. Bitfinex bu açıklamadan kısa bir süre sonra yeni bir açıklama yayınlayarak para yatırma işlemlerinin “bir hafta içerisinde” normale döneceğini duyurdu.

Bitfinex ayrıca bundan yaklaşık bir gün önce “yeni ve gelişmiş” bir para yatırma sisteminin duyurusunu yaptı. Şirketin kullanacağı bu yeni sistem “dünya genelindeki” KYC uyumlu müşterilerin yukarıda belirtilen para birimleri üzerinden para aktarabilmelerini sağlayacak.

Bitfinex’in Yeni Bankacılık Ortağı Hong Kong’daki Bank of Communications Oldu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitfinex’in Yeni Bankacılık Ortağı Hong Kong’daki Bank of Communications Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: Bitcoin fiyatı 20x artacak, Ripple ürünlerine talep artıyor ve daha fazlası… Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler Çin Mahkemesi, Blockchain’i Delil Olarak Kabul Edecek! Türkiye’nin Çıkaracağı Kripto Para Başarılı Olur Mu? İşte Uzman Görüşleri Bitcoin’de 3000 doları bilen yazarın yeni tahmini yüz güldürüyor Usta analistten çarpıcı Bitcoin ve altcoin tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır