Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Winklevoss’ların Kripto Para Borsası Gemini, İngiltere Piyasasına Girmek İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Winklevoss’ların Kripto Para Borsası Gemini, İngiltere Piyasasına Girmek İstiyor
Winklevoss’ların Kripto Para Borsası Gemini, İngiltere Piyasasına Girmek İstiyor

3/3


2/3


24 Eylül tarihli Financial Times kaynağının haberine göre, Tyler ve Cameron Winklevoss ikizlerinin ABD menşeli kripto para borsası Gemini, İngiltere piyasasına açılmanın yollarını arıyor.

2014 yılında New York içerisinde kurulan Gemini Trust Company, şu an günlük ticari hacme göre 58. en büyük kripto para borsası konumunda.

FT’nin haberine göre Gemini içerisinde çalışan ve ismini vermek istemeyen iki kişi, borsanın İngiltere piyasalarına açılması durumunda ne gibi potansiyele sahip olabileceğini araştırmak adına danışmanlara başvurmuş. Ancak kaynakların belirttiğine göre Gemini söz konusu hamle için ”acele” etmemekte ısrarlı. Zaten borsanın resmi vizyon açıklamasında da benzer açıklamalara rastlanmakta.

”Bütün dijital varlık topluluğuna büyüme ve alt yapı sağlayacak  sınıfının en iyisi dijital varlık borsası ve emanet hizmetleri sağlayabilmek için, küresel çapta potansiyel yetki bölgelerini araştırmaya devam ediyoruz.”

İsmini gizli tutan kaynaklardan birisi, firmanın şu sıralar İngiltere piyasa otoritesi FCA’ya başvuru yapmaya ”çok yakın” olduğunu vurguladı. Gemini ABD içerisinde yaptığı güçlü faaliyetleri sayesinde, 2015 yılında BitLicense alan nadir kripto para borsalarından olmuştu. Şu an lisans alması en zor ve pahalı yetki bölgelerinden birisi olarak gösterilen ABD, BitLicense’i gerçekten sayılı kurumlara vermekte. Bunun yanı sıra İkizler geçtiğimiz günlerde de yine ABD düzenleyicileri onaylı stabil koin projesi GUSD‘u tanıtmıştı. Yaptıkları bunca yasal girişimden sonra, İngiltere yetkililerinden lisans veya izin alamamaları ise neredeyse imkansız olarak yorumlanmakta.


İlgili haber:
Winklevoss İkizlerinin Stabil Koin Projesi GUSD, Resmi Onayı Aldı!

Winklevoss’ların Kripto Para Borsası Gemini, İngiltere Piyasasına Girmek İstiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Winklevoss’ların Kripto Para Borsası Gemini, İngiltere Piyasasına Girmek İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hubbard: Enerji Sektöründe Blockchain Devrimi Yaşanacak Bitcoin Fiyat Analizi: Bitcoin’i 10.000 Dolara Ulaştıracak Boğa Yolculuğu Devam Ediyor! Dijital Para Piyasası Bitcoin 6000 dolara mı yoksa 4000 dolara mı gidiyor? Bitcoin-itibari para hacminde büyük düşüş! Türkiye’de Bitcoin ile benzin alma dönemi başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır