Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

‘Sarı Yelekler’, Bitcoin’in Sistemine Benzer Bir Banka Kurmak İstiyor: Paralarınızı Burada Tutun

Ana Sayfa » GÜNCEL » ‘Sarı Yelekler’, Bitcoin’in Sistemine Benzer Bir Banka Kurmak İstiyor: Paralarınızı Burada Tutun
‘Sarı Yelekler’, Bitcoin’in Sistemine Benzer Bir Banka Kurmak İstiyor: Paralarınızı Burada TutunKendilerine ‘Sarı Yelekler’ diyen ve Fransa başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde çeşitli protestolar düzenleyen siyasi aktivistler, şimdilerde ise, Bitcoin’in ‘Proof of Keys’ sistemine benzer bir sistem ile banka kurmayı amaçlıyor.

Konuyla ilgili sosyal medya kanallarından duyurular yapan ve takipçilerinden destek isteyen oluşum, kendilerine ise ‘Collectors’ Referendum’ adını verdiklerini deklare etti. Yapılan açıklamada ise, destekçilerden ve takipçilerden, diğer bankalarda depo ettikleri paraları, bu yeni kurulacak sisteme aktarmaları istendi.

Konuyla ilgili Facebook’a bir video koyan ve açıklamalarda bulunan Tahz San ismi ile bilinen aktivist, bu hareketin altında yatan ana felsefenin, Fransız hükümetini tamamen yasal yollardan korkutmak olduğunu ifade ederken, şunları söyledi:

”Sarı yelekler olarak her zaman yasal sınırlar içinde, tahmin edilenden daha büyük etkiler yaşatmayı başardık. Şimdi de, seçilmiş hükümetlerin bir başka kabusunu hayata geçirmek istiyoruz. Sizden, bu kuracağımız bankaya birikimlerinizi yatırmanızı istiyoruz.”

Yapılan açıklamada ayrıca tüm takipçilerden, bu işlemleri Cumartesi gününe kadar tamamlaması istendi.

Fransa’da ciddi bir infial yaratan bu protestolardan, merkezi hükümet kurumları da ciddi şekilde nasibini almıştı. Bu kurumlardan memnun olmadıklarını net bir şekilde ifade eden protestocular, sarı yeleklerine ‘Buy Bitcoin’ yani ‘Bitcoin alın’ tarzı ifadeler yazarak meydanlarda boy göstermişti.

Öte yandan, otoriteler ise, bu tarz bir sistemin teorik olarak mümkün olduğunu ancak bunun pratikte bir kriz yaratma şansının olmadığı fikrinde.

‘Sarı Yelekler’, Bitcoin’in Sistemine Benzer Bir Banka Kurmak İstiyor: Paralarınızı Burada Tutun isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

‘Sarı Yelekler’, Bitcoin’in Sistemine Benzer Bir Banka Kurmak İstiyor: Paralarınızı Burada Tutun - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Andreas Antonopoulos: SegWit, Bitcoin Ağındaki Her Lightning Network Kanalında Kullanılmalı! Kripto yolculuğunun başındayız: Neden mi? İşte Bitcoin (BTC) tahminini yükseliş yönünde revize eden analistler Analistten Rekor Tahmin: XRP 100 Kat Artabilir! Bitcoin ve Ripple balinalarından devasa transferler! Önde gelen Bitcoin borsasında kritik güvenlik açığı! Binance ile İlgili Sorunlar Binlerce Dolarlık Kayba Neden Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır