Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Winklevoss İkizlerinin Şirketi, ”Dijital Varlıkları Güvenle Depolamak” İçin Yeni Patent Başvurusunda Bulundu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Winklevoss İkizlerinin Şirketi, ”Dijital Varlıkları Güvenle Depolamak” İçin Yeni Patent Başvurusunda Bulundu
Winklevoss İkizlerinin Şirketi, ”Dijital Varlıkları Güvenle Depolamak” İçin Yeni Patent Başvurusunda Bulundu


4 Eylül tarihinde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisinden (USPTO) gelen duyuruya göre, Cameron ve Tyler Winklevoss ikizlerinin firması, ”dijital varlıkları güvenle depolamak” için yeni bir patent başvurusunda bulundu

Patent temel olarak ”dijital ve matematik tabanlı varlıkları, güvenli bir portal kullanarak depolama sistemleri ve metotları” konusunu kapsıyor. Depolama yöntemleri arasında dijital varlık hesaplarının ”birden çok özel anahtar segmentine ayrılması” da yer alıyor. Söz konusu ayrılma ile kripto para birimleri için daha fazla güvenlik sağlanacağı vurgulanmakta.

”Çoklu imzaya sahip bir hesabın özel anahtarları ulaşımı zor olan bir yerde, örneğin güvenli bir depoda saklanabilir ve bu sayede daha kolay ulaşılabilir ve hazırda olan anahtarların kaybolması durumunda bunlar kullanılabilir.”

Patentte yer alan ”dijital ve matematik tabanlı varlıklar” olarak verilen örnekler arasında Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin yer alıyor.

Winklevoss ikizleri bu yılın başlarında kripto para temelli ETP’lerin lisansını almayı başarmıştı. ETP’ler, fiyatı emtialar, para birimleri, hisse senetleri ya da faiz oranları kullanılarak türetilmiş bir çeşit senet olarak işlem gören ürünlerdir. Winklevoss kardeşlerin sisteminde, ETP’lerin fiyatı, kripto paralardan köken alacak. Bunun yanı sıra ikizler Mayıs ve Nisan aylarında da iki farklı patent başvurusuna olumlu dönüt almıştı.

İkizler kripto para birimleri ile ilgili patentlerin yanı sıra, Nisan ayında blockchain teknolojisi ile ilgili bir patent almıştı.


İlgili haber:
Winklevoss Kardeşler, Bir Patent Daha Aldı

The post Winklevoss İkizlerinin Şirketi, ”Dijital Varlıkları Güvenle Depolamak” İçin Yeni Patent Başvurusunda Bulundu appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Winklevoss İkizlerinin Şirketi, ”Dijital Varlıkları Güvenle Depolamak” İçin Yeni Patent Başvurusunda Bulundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Cloud’a Eklenen Altcoin Yükselmeye Devam Ediyor Bitcoin 2019’da Konsolidasyonda Kalacak! Bundan Sonra Bizi Bu Seviyeler Bekliyor Özbekistan’dan Kripto Para Hamlesi Geldi Circle CEO’su Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu Telegram’ın Kripto Parası Gram’ın Satış Fiyatı Belli Oldu! EOS 15% artışla 8,0239 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır