Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski SEC Üyesi Açıklıyor: XRP Menkul Kıymet Değil, Para Birimidir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski SEC Üyesi Açıklıyor: XRP Menkul Kıymet Değil, Para Birimidir
Eski SEC Üyesi Açıklıyor: XRP Menkul Kıymet Değil, Para BirimidirABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun eski bir üyesi olan Michael Didiuk, geçtiğimiz günlerde XRP ve söz konusu kripto para biriminin bir menkul kıymet olmadığı  hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bunun yanı sıra açıklamasının sebeplerini de belirtti.

Didiuk’a göre Yüksek Mahkeme tarafından 1946 yılında yapılan test, bir varlığın menkul kıymet olup olmadığına dört faktörün karar verdiğini düşünüyor. Didiuk tarafından ifade edilen dört faktör paranın yatırımı, ortak bir girişim, kazanç beklentisi ve kazancı arttırmak için üçüncü bir partinin çabası veya zorlaması.

”Bence XRP bir menkul kıymet değil, bence XRP bir para birimi. Bunun sebebi ise Howey testi. Bu 4 faktörlü bir test. Paranın ortak bir girişime başkalarının çabasına bağlı olarak kazanç getirisi amacıyla yatırılması.”

Dididuk’a göre eğer bu faktörlerden birisi herhangi bir varlıkta mevcut değilse, bu menkul kıymet değildir ve aynısı XRP için de geçerli. Didiuk XRP’nin Ripple olmadan hizmet vermeye devam edeceğini bu sebeple de 4 faktörden birisi olan üçüncü bir tarafın veya partinin eksik olacağını vurguladı. Söz konusu durumda da XRP gerçekten bir menkul kıymet olarak görülmüyor.

Kripto para dünyasının popüler isimlerinden olan Steven Diep ise, Diduik’in açıklamalarına yanıt verdi ve şunları ifade etti:

”Düzenleyicilerin tepkisine dikkat et, onlar gülüyorlar. XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia etmek en başından beri kulağa salakça geliyor.”

Eski SEC Üyesi Açıklıyor: XRP Menkul Kıymet Değil, Para Birimidir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski SEC Üyesi Açıklıyor: XRP Menkul Kıymet Değil, Para Birimidir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Grayscale: Bitcoin ABD-Çin Ticaret Savaşı Esnasında Yüzde 47 Değer Kazandı! Tether’in Yerini Kim Alacak? Coinbase Token’i Sermaye Çekerken, PAX Ticari Hacmi Domine Ediyor Türkiye’de Bitcoin dolandırıcılığı: Rahmi Koç’tan Elon Musk’a kadar birçok iş adamının ismini kullandılar! Ethereum, Stellar Lumens, Litecoin ve XRP’ye İlişkin Günün Önemli Gelişmeleri Kriptolar haftaya düşüşle başladı – Bitcoin 4,000 dolar desteği kırılır mı? Bitcoin ticaret hacmi, bir yıl sonra rekora imza attı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır