Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Gürcistan Kripto Para Madenciliğinde Liderliğe Koşuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gürcistan Kripto Para Madenciliğinde Liderliğe Koşuyor
Gürcistan Kripto Para Madenciliğinde Liderliğe KoşuyorKripto para şirketlerinden Spotcoin’in araştırmalarına göre Dünya üzerindeki kripto para üretiminin yüzde 15’i Gürcistan’dan gerçekleşiyor. Bu da Gürcistan’ı kripto para madenciliği konusunda Çin’in hemen arkasından ikinciliğe yerleştiriyor.

Gürcistan’da Madencilik

Yerel haber kaynaklarından Georgia Today‘in haberine göre Gürcistan’da kripto para madenciliği yapan kişilerin sayısı git gide artış gösteriyor. Öyle ki Gürcistan, bu alanda Dünya’nın önde gelen ülkelerinden biri haline gelmiş durumda.

Tiflis merkezli bir kripto para şirketi olan Spotcoin’e göre Gürcistan, Dünya üzerinde en çok kripto paranın kazıldığı ikinci ülke durumunda. Küresel çaptaki kripto para madenciliğinin yüzde 15’i, Gürcistan’da yapılıyor.

Madencilik Masrafları

Kripto para madenciliği yapmanın bir hayli masraflı olduğu biliniyor. Madencilik yapmak için kullanılan ekipmanlar, bu ekipmanların tükettiği elektrik miktarı, ekipmanlar için kullanılan tesis vb., bu işi oldukça pahalı yapıyor.

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyat bazında düşüş yaşaması, bu işin daha da zorlaşmasına yol açıyor. Piyasadaki düşüşler nedeniyle küresel çaptaki madenci sayısının azaldığı biliniyor.

Gürcistan’ın Avantajları

Dünya genelindeki kripto para madencileri, bu işi olabildiğince ekonomik şekilde sürdürebilmek için belli başlı ülkelere yoğunlaşmış durumdalar. Bu ülkelerden biri Gürcistan

Gürcistan özellikle son zamanlarda kripto para madencilerinin ilgisini çekmeye başladı. Bunun ana sebepleri arasında ise Gürcistan’daki ucuz elektrik fiyatlarını, kripto para piyasasına hoşgörüyle yaklaşılıyor olmasını ve ülkedeki hidroelektrik santrallerini gösterebiliriz.

Ülkenin sunduğu tüm bu imkanlar, kripto para madencilerinin ilgisini çekmeye yetiyor. Gürcistan’daki vatandaşlar fazladan gelir elde edebilmek için madencilik yapmaya başlıyorlar. Gürcistan bunun yanı sıra başka ülkelerden göç de alıyor. Bu göçlerin de en azından yakın gelecekte sonu görünmüyor.

Gürcistan Kripto Para Madenciliğinde Liderliğe Koşuyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Gürcistan Kripto Para Madenciliğinde Liderliğe Koşuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sirer: Tron İşletim Sistemi Değil! Tayland Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Borsası Kuracak Ontology (ONT) Yeni Ortaklık Duyurusu Fiyatları Yukarıya Taşıyabilir Son 5 yılda kripto sektöründeki ilk 10 kripto para çok değişti! İşte liste: Bitcoin ve Silah: Bir Ülkeyi Kurtarmanın Tek Yolu! Artık Bitcoin Ticaretine Dolar Değil, Japon Yeni Hakim!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır