Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünya Ekonomik Forumu, Çevrenin Korunması İçin 65 Çeşit Blockchain Kullanımını Olduğunu Vurguladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünya Ekonomik Forumu, Çevrenin Korunması İçin 65 Çeşit Blockchain Kullanımını Olduğunu Vurguladı
Dünya Ekonomik Forumu, Çevrenin Korunması İçin 65 Çeşit Blockchain Kullanımını Olduğunu Vurguladı

© Reuters.  © Reuters.

14 Eylül tarihinde yayınlanan bir araştırmaya göre, Dünya Ekonomik Forumu (WEF), ”en zorlayıcı” çevresel sorunları çözmek adına kullanılabilecek 65 blockchain kullanımı olduğunu vurguladı.

”Building Block(chain)s for a Better Planet” isimli raporda, İsviçre tabanlı WEF kurumu, şu sıralar dünyanın en çok maruz kaldığı çevresel sorunları ve değişimleri çözüme kavuşturmak adına kullanılabilecek blockchain teknolojilerinden bahsetti.

WEF’e göre teklif edilen 65 blockchain uygulaması, çevresel odaklı finans modellerini desteklemek, doğa için fon toplamak, daha verimli ve temiz merkeziyetsiz sisteme geçmek başka bir sürü yöntem ile mevcut doğa koruma çabalarını çok daha etkili bir hale getirebilir.

Raporda mevcut süreçlerini iyileştirilmesinin yanı sıra, tamamen yeni ve ”ezber bozan” blockchain çözümlerinin üretilmesi ve kullanılması da mümkün olarak vurgulanmakta. Doğa odaklı blockchain projeleri ile büyük çevresel sorunlar kökten çözülebilir.

Söz konusu ezber bozan yenilikler arasında, oldukça şeffaf ”tedarik zincirleri”, merkeziyetsiz enerji ve su yönetim sistemleri, sürdürülebilir fon toplama kaynakları, karbon piyasaları (Ülkelerin, Kyoto Protokolü kapsamında veya Avrupa Birliği üye devletleri arasındaki gibi başka bir anlaşma kapsamında ulusal emisyon sınırlarına uymak amacıyla sera gazı emisyon birimlerini satın aldıkları veya sattıkları bir ticaret sistemi için kullanılan)ve diğerleri yer almakta.

Rapora göre çevreyi koruma amaçlı blockchain uygulamalarının sunumundaki diğer önemli hamle, ”sorumlu” ve ”küresel” blockchain ekosistemi kurmak ve bunu devam ettirmek.

Dünya Ekonomik Forumu, Çevrenin Korunması İçin 65 Çeşit Blockchain Kullanımını Olduğunu Vurguladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünya Ekonomik Forumu, Çevrenin Korunması İçin 65 Çeşit Blockchain Kullanımını Olduğunu Vurguladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

EOS 23% oranında geriledi Amazon ile Ortaklık İmzalayan QTUM Fiyatları Yükselişe Geçse de, İddialar Ortaklığın Gerçek Olmadığını Öne Sürüyor Bitcoin 2019’da yüzde 88, son dipten bu yana ise yüzde 100 kazandırdı! Büyük potansiyel barındıran Ethereum 200 dolar sınırında Haftalık Bitcoin fiyat göstergesinde Ocak 2018’den beri en kuvvetli değer Bitcoin’i NSA veya Derin Devlet Mi Oluşturdu? İşte Bunu Doğrulayan 4 Sebep

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır