Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vitalik Buterin: Bitcoin İlgi Çekici, Bitcoin Cash SV İse Tam Bir Felaket

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vitalik Buterin: Bitcoin İlgi Çekici, Bitcoin Cash SV İse Tam Bir Felaket
Vitalik Buterin: Bitcoin İlgi Çekici, Bitcoin Cash SV İse Tam Bir FelaketEthereum‘un kurucularından Vitalik Buterin, kripto para girişimcilerinden Tuur Demeester ile Twitter üzerinden bir tartışmaya girdi.

Buterin, bu tartışma sırasında Proof-of-work (PoW) ve Proof-of-stake (PoS) algoritmalarını kıyasladı. Tartışma sırasında ayrıca Bitcoin ve Bitcoin Cash SV arasındaki farklara değinildi.

Ethereum geliştiricileri bir süredir ağı PoW algoritmasından PoS algoritmasına geçirmeye çalışıyorlar. Buterin ve Ethereum’un önde gelen geliştiricileri, PoW algoritmasının çeşitli sorunlara yol açtığını düşünüyor.

Bundan bir süre önce Bitcoin Cash ağındaki fork sonucunda ortaya çıkan Bitcoin Cash SV, belli başlı ölçekleme sorunları yaşıyor. Bitcoin Cash SV geliştiricileri, bu sorunları çözebilmek için oldukça büyük ölçekli bloklardan faydalanmayı düşünüyorlar.

Buterin’in Yorumu

Twitter üzerindeki bir kullanıcı, Lightning Network teknolojisinin ne kadar işlevsiz olduğundan bahsederek Buterin’in konu hakkındaki görüşlerini sordu. Bu kullanıcıya göre Bitcoin geliştiricileri, ağdaki sorunları bir türlü çözemiyorlar.

Buterin, bu soruya cevap vererek Bitcoin ağı hakkındaki görüşlerini yansıttı. Buterin ayrıca Bitcoin ve Bitcoin Cash SV arasında da oldukça keskin bir ayrım yaptı:

“Bitcoin geliştiricilerinin yol haritasında PoW vb. gibi hoşuma gitmeyen şeyler var ama onlar en azından gerçekten ilgi çekici şeyler yapmaya çalışıyorlar. Bitcoin Cash SV’nin durumu ise tam anlamıyla felaket.”

Kripto para piyasanın önde gelen koinleri Bitcoin ve Ethereum, kendi içlerinde birbirinden farklı teknik sorunlarla mücadele ediyorlar. Bitcoin ve Ethereum geliştiricileri ağlarını daha iyi hale getirebilmek için çeşitli metotlar denemeye, yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyorlar.

Vitalik Buterin: Bitcoin İlgi Çekici, Bitcoin Cash SV İse Tam Bir Felaket isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vitalik Buterin: Bitcoin İlgi Çekici, Bitcoin Cash SV İse Tam Bir Felaket - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2010’dan beri uykuda olan Bitcoin cüzdanı harekete geçti Telegram’a Kripto Para Alım Satımı Geliyor Ünlü Analistlere Göre Boğa Rallisini Doğrulayacak Kritik Bitcoin Seviyeleri Gürcistan, İzlediği Politika ile Kripto Para Girişimlerinin ‘Evi’ Olmayı Amaçlıyor Bu Buluş Bitcoin Madenciliğinin Kaderini Değiştirebilir Litecoin yarılama (halving) LTC fiyatlarını arttırabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır