Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ukrayna, Kripto Paralardan Alınan Vergileri 10 Yıl Ertelemek İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ukrayna, Kripto Paralardan Alınan Vergileri 10 Yıl Ertelemek İstiyor
Ukrayna, Kripto Paralardan Alınan Vergileri 10 Yıl Ertelemek İstiyor

2/2


2/2


Ukrayna meclisinde bir konuşma yapan millet vekili Yuriy Derevyanko, Ukrayna hükümetinden kripto para ticaretinden alınan vergilerin 2030 yılına kadar dondurulmasını istedi.

Hükümetin kurduğu anti kara para aklama ve anti yolsuzluk birimlerinin de aktif bir üyesi olan başarılı siyasetçi, yaptığı konuşmada alternatif bir yasa taslağını meclise sunarken, şu ifadeleri kullandı:

”Sunduğumuz teklif 31 Aralık 2029’a kadar kripto paralardan vergi alınmasını ertelemeyi içeriyor. Bu teklifimiz, Ukrayna ekonomisi için de olumlu dönütleri tetikleyebilir. Kripto para sektörünü düzenlemeli ve yasallaştırmalıyız. Çünkü, kripto para sektörü yeni bir ekonomi düzeninin en temel taşlarından birisi olacak.”

Sunulan alternatif yasa taslağı, aynı zamanda kripto paralar, Blockchain ve tokenler hakkında da yeni ve farklı tanımlar içeriyor. Taslağa göre, kripto para vergilendirmesinin ertelenmesi hem bireyleri hem de kurumları kapsayacak.

Ukrayna, aynı zamanda yerel para birimine endekslenmiş bir dijital para için de ciddi çalışmalar yapıyor. Öyle ki, Ukrayna Merkez Bankası yakın dönemde yaptmış olduğu açıklamada bu tarz bir para biriminin hayata geçirilmesi için gerekli ön araştırmaları yaptıklarını ifade etmişti.


İlgili haber:
Ukrayna Merkez Bankası Ulusal Bir Dijital Para Fikrini Değerlendiriyor

Ukrayna hükümetine sunulan bu alternatif teklifte ayrıca kripto paraların sıklıkla eleştri almasına sebebiyet veren çeşitli süreçler de masaya yatırılıyor. Bunların arasında kara para aklama, terör finansmanı ve vergi kaçırma gibi şeyler de var. Ukrayna hükümeti, kabul edeceği yeni taslağın bu tarz olaylar karşısında caydırıcı cezalar içermesi için de yoğun bir çaba sarf ediyor.

Ukrayna, Kripto Paralardan Alınan Vergileri 10 Yıl Ertelemek İstiyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ukrayna, Kripto Paralardan Alınan Vergileri 10 Yıl Ertelemek İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Fırtına Öncesi Sessizlik! Ethereum ve XRP’de Son Durum Nedir? Binance, Avustralya’da Nakit Para ile Bitcoin Satışına Başladı 2019’a girerken Bitcoin’e yatırım yapmak için doğru zaman mı? Alibaba Kurucusu; Blockchain, Geleceği Şekillendirmedikçe Anlamsız Ethereum Kritik Seviyeye Yaklaşıyor 200 Doların Altına Düşer Mi? XRP 21% oranında düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır