Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzman Görüşü: Bitcoin (BTC) fiyatı madencilik maliyetlerinin altında yakında bir ralli göreceğiz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzman Görüşü: Bitcoin (BTC) fiyatı madencilik maliyetlerinin altında yakında bir ralli göreceğiz
Uzman Görüşü: Bitcoin (BTC) fiyatı madencilik maliyetlerinin altında yakında bir ralli göreceğiz

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin (BTC) fiyatı madencilik maliyetlerinin altına düştü. Fakat hala madenciler durmaksısız Bitcoin kazmaya devam ediyorlar. Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı madencilik maliyetlerinin altında yakında bir ralli göreceğizŞu anki ralli, Bitcoin Cash çatalı ile ilgili haber, büyük bir kripto borsasından aldığı destek ve çatal oluşur oluşmaz ücretsiz kripto para beklentisi ile destekleniyor.

Bu ücretsiz kripto paralar olumlu olmakla birlikte, sadece çatal iyi giderse değerli olacaktır ya da sadece değersiz tokenler olacak.

Şu an 6,400 $ seviyesinde işlem gören Bitcoin fiyatı, madencilik maliyetinin altında bulunuyor. Madencilik maliyetinin 8,000 $ ile 9,000 $ arasında olduğu tahmin ediliyor.

BCH HardforkBu hafta, piyasanın geri kalanı moral bozukluğuna rağmen, Bitcoin Cash, %25 artarak işlem gördü. Bu yükseliş, büyük kripto borsalarının, 15 Kasım 2018’de planlanan BCH’nin yeni çatalını destekleyeceği haberinden sonra oldu. Yatırımcılar, mevcut BCH ağının çatallanması ile ortaya çıkacak başka bir koinin beklentisiye BCH satın alıyorlar. Ama burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var.

BCH çatalı ile ilgili senaryoda, bazı olumsuz gelişmeler var. Bunun sebebi blokzincir araştırma firması nChain baş bilim adamı Craig White ve Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu arasındaki çatalla ilgili bazı temel farklılıklar nedeniyle oluşan ayrılık. Ayrıca kimse çatalın nasıl biteceğini bilmiyor. Eğer bu çatal işe yararsa, BCH satın alma hipotezi yatırımcılar için kazançlı olacak. Fakat eğer bir şeyler ters giderse, o zaman bu tokenlerin fiyatı değersiz hale gelir. Ayrıca BCH fiyatlarının da düşmesi şu ana kadar tutma modunda olan yatırımcılar için çifte darbe oluşturur.

Bitcoin madencilik maliyetleriBCH’den BTC’ye geçersek, madencilik maliyeti ve kazım hızlarına göre yapılan bir analize göre, Bitcoin fiyatlarının, madencilik maliyetlerinin altında olduğu görünmektedir. Bu yıl Haziran ayında geriye doğru yapılan hesaplamaya göre, tek bir Bitcoin madenciliği için maliyetin 6,900 $’a yakın olduğu görüldü. Bitcoin’in kazım hızı biraz artarken, mevcut madencilik maliyetinin, operatöre bağlı olarak 8,000 $ ila 9,000 $ arasında olduğu tahmin ediliyor.

Bu senaryoda, dünyanın dört bir yanındaki madencilik ekipmanlarının zarara yol açacağı varsayılabilir. Bu, madencilerin hala Bitcoin fiyatlarının yükseleceğine dair güven duyduklarını gösteriyor. Ayrıca fiyatlar açısından bakıldığında, kazıma hızlarının Bitcoin fiyatları ile çok yakından ilişkili olduğu ve önceki ayı piyasalarında madenciliğin durduğu görülmektedir.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzman Görüşü: Bitcoin (BTC) fiyatı madencilik maliyetlerinin altında yakında bir ralli göreceğiz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain Mühendislerine Duyulan Talep Yüzde 400 Artış Gösterdi Hollanda Merkez Bankası Başkanı: Hollanda Kripto Para Borsaları İçin Düzenlemeler Getirebilir Bitcoin’i 30 Bin Dolara Çıkaran Uygulama! Araştırmacılar: Bitcoin Kurumsal Yatırımcılar İçin Bulunmaz Bir Nimet Mastercard’dan Kripto Para Hamlesi Amazon’da Kripto Para Devri Başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır