Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Azerbaycan Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler Üzerinde Çalışıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Azerbaycan Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler Üzerinde Çalışıyor
Azerbaycan Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler Üzerinde Çalışıyor

© Reuters.  Azerbaycan Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler Üzerinde Çalışıyor© Reuters. Azerbaycan Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler Üzerinde Çalışıyor

Orta Asya merkezli Trend Haber Ajansı 2 Kasım’da, Azerbaycan’ın ülkenin yasal sisteminde ve konut sektöründe blockchain ve akıllı sözleşmeleri kullanmayı planladığı bildirildi.

Azerbaycan İnternet Forumu Başkanı Osman Gündüz, yayınla ilgili olarak yaptığı konuşmada, ülkenin adalet bakanlığı tarafından bu alanlarda akıllı sözleşme başlatmanın planlarının 30 Ekim’de yapılan bir toplantıda “dikkat çektiğini” kaydetti.

“Gelecekte, kamu ihaleleri alanında (su, gaz ve elektrik tedariki) akıllı sözleşmeler getirileceği açıklandı. Bu, kamu hizmetlerine yönelik mevcut sözleşmelerin akıllı hizmetlere yönelik akıllı sözleşmelere geçişini ifade ediyor; Bu, şeffaflığı sağlayacak ve alandaki sahtecilik vakalarını bastırmaya izin verecek. Vatandaşlar, tüm bu süreçleri bağımsız olarak kontrol edebilecekler.”

Gündüz’ün yorumları, Azerbaycan’da bir yenilik kaynağı olarak blokchain teknolojisinin tercih edilme eğilimini artırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ay Trend Haber Ajansı, ülkenin merkez bankasını ve IBM‘i içeren yoğun bir beş yıllık ekonomik planın teknolojiyi “dijital bir dönüşüm” olarak dağıtmaya çalışacağını yazmıştı.

Bu arada adalet bakanlığı, mahkeme sisteminin iyileştirmesi için doğal bir hedef oluşturuyor. Gündüz, ilerlemenin şu ana kadar alt sınırlarda olduğuna dikkat çekti.

Azerbaycan Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler Üzerinde Çalışıyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Azerbaycan Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler Üzerinde Çalışıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Geriledi; SEC’e Bir Bitcoin ETF Başvurusu Daha Yapıldı Kanada’daki Bu Şehir Kendi Dijital Parasını Oluşturdu: Calgary Dollar Günün Arbitraj firsatı 9 Kasım 2018 -Türk borsaları da dahil! Kurumsal yatırımcılara kripto para anketi yapıldı Son 8 yıl: Bitcoin Aralık aylarında nasıl performans gösterdi? Ethereum’un Kurucu Ortağına Göre, Facebook’un Kripto Parası Libra Güvenilir Değil!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır