Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Çoğunlukla Sakin; BTCC Güney Kore’de Başlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Çoğunlukla Sakin; BTCC Güney Kore’de Başlıyor
Kriptolar Çoğunlukla Sakin; BTCC Güney Kore’de Başlıyor


Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü çoğunlukla sakin kalırken, Hong Kong merkezli borsa, hizmetlerini Güney Kore’ye yayacağını duyurdu.

Bitcoin %0,63 düşüşle 6.668,70 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Salı günkü 211 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 210 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,75 düşüşle 212,56 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %2,57 değer kazanarak 0,47847 dolar olurken, Litecoin %2,89 azalarak 54,57 dolar oldu.

Diğer yanda Koreli iş sitesi The Investor raporuna göre, Hong Kong merkezli borsa BTCC Güney Kore’de hizmet vermeye başlıyor.

Beta hizmetleri Ekim ayında mevcut olacak ve tamamen çıkışı da Kasım ayında gerçekleşecek. Hizmeti ticaret platformu, cüzdanlar, madencilik havuzu ve tüketici ödemelerini içerecek. Şirket 2011’de kuruldu ve Çin’deki yasaklamanın kapatılmasına neden olmadan önce en büyük işlem platformlarından biriydi. Ocak ayında Hong Kong’ta finanse edilen bir blockchain yatırımı tarafından satın alındı.

Diğer gelişmelerde, ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticareti Komisyonu delegesi Brian Quintenz’in söylediğine göre, blockchain kullanan akıllı sözleşmeler, etkinlik sözleşmeleri için kullanılmışsa, ABD düzenlemelerine tabi olabilir.

Ona göre, “özünde bu sözleşmeler bireylere, dijital dövizi kullanarak spor etkinlikleri veya seçimler gibi gelecekteki etkinliklerin sonuçları üzerine oynama imkanı sağlayacak. Eğer tahmininiz doğru ise, sözleşme otomatik olarak kazandığınızı ödüyor,” dedi.

Bu tarz sözleşmeler, CFTC’nin düzenlediği tahmin piyasaları kapsamında olacak.

Quintenz, “eğer bu sözleşme CFTC yargısı dahilinde bir ürünse, ISDA (Uluslararası Swap ve Türevleri Birliği) aracılığıyla yazılmış bir onaya veya yazılım koduna bağlı olup olmamasına bakılmaksızın, CFTC düzenlemesine tabidir,” dedi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Çoğunlukla Sakin; BTCC Güney Kore’de Başlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’den Zararlı Kripto Para Faaliyetlerinde Bulunanlara Bir Darbe Daha Bitcoin Borsası eToro, Binance Coin’i Listeliyor! Piyasadan 100 Milyon USDT Daha Çekildi Fidelity’den Bitcoin İçin İyi, Ethereum İçin Kötü Haber Var! Bitcoin madenciliği için en iyi yer neresi? Tether’dan altın ve ham petrole dayalı kripto para planı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır