Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

UPBit Borsasına Yapılan Baskının Raporları Yayınlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » UPBit Borsasına Yapılan Baskının Raporları Yayınlandı
UPBit Borsasına Yapılan Baskının Raporları Yayınlandı

© Reuters.  UPBit Borsasına Yapılan Baskının Raporları Yayınlandı© Reuters. UPBit Borsasına Yapılan Baskının Raporları Yayınlandı

Koreli bir muhasebe firmasından alınan yeni bir rapor, Güney Koreli kripto borsası UPBit‘in görevi kötüye kullanma konusundaki son endişeler sonrasında sorun %100 olarak çözüldü. Şirketin genel merkezine yapılan baskın, denetimlerin şirket bütünlüğünü pekiştirdiği günlerde rahatlayan yatırımcıları endişelendirdi.

KAPI ÇALINDI

Pazar akşamı Forbes’in bildirdiğine göre, Seul merkezli UPbit şirketi yatırımcılara bütünlüğünü kanıtladı. Baskın, Koreli yetkililer tarafından şirketin Gangnam şubesinde 10 Mayıs ve 11 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşti.

Forbes şöyle bildiriyor:

Güney Kore mali gözlemcisi Financial Services Commission (FSC), Kore Finansal İstihbarat Birimi (KFIU) ile birlikte, Exchange’in eksik olduğu iddia edilen kaynaklardan gelen iddiaları değerlendirmek için, yapılan baskınla UPbit’in donanımlarını ve belgelerini ele geçirdi.

11 Mayıs’ta Bloomberg, baskın öncesinde bazı çevrelerde ortaya çıkan şüpheci tutumun şu şekilde olduğunu söyledi:

Klemplemeden önce, Güney Kore küresel kripto-mani için sıfır bir şeydi. Geçtiğimiz yılın sonunda yerel borsaların hacmi yükseldi. Bitcoin ve diğer tokenler uluslararası piyasalara göre ülkedeki büyük primleri getirdi. Patlama, Başbakan Lee Nak-yon da dahil olmak üzere, kripto para birimlerinin ülkenin gençliğine zarar verebileceğini belirten yetkililere alarm verdi.

Ardından UPbit baskını, Lee Nak-yon gibi kripto para şüphecilerinin görüşlerini güçlendirdi.

RAHATSIZLIK YÜKSEK

Baskının ardından Bitcoin, yatırımcıların paniği ile 9,000$’ ın altına indi. Bu korkuların altcoinler üzerinde de vurucu bir etkisi oldu. Ether (ETH),%8.4’lük düşüşle 700 dolarlık desteğini kaybederken, Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash (BCH) her ikisi de %15 oranında düştü.

Kore hükümeti konuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmasa da, Koreli firma Dunamoo, endişeli yatırımcılar için kesinlikle iyi giden denetim sonuçlarını gösteren bir rapor açıkladı.

Dunamoo başkanı Lee Seok-woo şunları söyledi:

UPbit şu anda, her yatırımcının zararını telafi etmek için fazlasıyla ve yeterli miktarda ek yatırımla birlikte platformun yatırımcıları tarafından tutulan para miktarına sahip. Bu nedenle UPbit, müşterilerinin talebi üzerine müşterileri için para çekme işlemini gerçekleştirebilmekte. Borsa, ödeme raporlarını düzenli olarak kanıtlamak için denetim raporlarını düzenli olarak yayınlamaya devam edecek.

Şirket, paydaşlarına her şeyin iyi gittiğinden emin olduğu için yatırımcılar derin bir nefes alabilecektir. UPbit ödeme kabiliyetini kanıtlamasına rağmen, yaşanan endişe elbette birçok şüpheci yatırımcının pozisyonlarından vazgeçmesini sağlayacaktır. Ancak şimdilik, yatırımcılar geceleri biraz daha rahat uyuyabilirler.

UPBit Borsasına Yapılan Baskının Raporları Yayınlandı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

UPBit Borsasına Yapılan Baskının Raporları Yayınlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’deki Düzeltmelerle Ethereum 300 Doları Aşabilir mi? Bitcoin’de Bu İndikatör Ayıları Çaresiz Bırakabilir John McAfee ve Peter Brandt’tan “efsanevi” Bitcoin tahmini Popüler Bitcoin borsası Bitfinex bu tarihte işleme kapalı olacak JPMorgan Araştırması, Kripto Paraların Artık Kurumsal Bir Varlık Olduğunu İfade Ediyor Bitcoin çıldırdı, 7300 doların da üstüne çıktı.

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır