Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güle güle Bitcoin spekülatörleri, merhaba gerçek yatırımcılar: Ayı piyasasının faydaları

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güle güle Bitcoin spekülatörleri, merhaba gerçek yatırımcılar: Ayı piyasasının faydaları
Güle güle Bitcoin spekülatörleri, merhaba gerçek yatırımcılar: Ayı piyasasının faydaları

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin spekülatörleri ayı piyasasının etkisiyle piyasadan önemli ölçüde silindi! Bu iddia ünlü bir araştırma şirketinin ayı piyasasının etkileri üzerinde yaptığı bir çalışmaya dayanıyor. Şirketin hazırladığı rapora göre, Bitcoin spekülatörleri piyasadan silinince piyasa önemli ölçüde gerçek yatırımcılara kaldı.

Bitcoin spekülatörleri piyasadan silinirken meydan gerçek yatırımcılara kaldıKripto piyasasında uzman bir araştırma şirketi olan One Alpha, blockchain sektöründe yaşanan zorluklarla ilgili bir rapor yayınladı. Raporda, çoğu blockchain projesinin, henüz çözülmemiş olan güvenlik ve ölçeklenebilirlik gibi sorunlarla boğuştuğu dile getirildi. Ancak sektörün gelişiminin henüz tamamlanmadığı hatırlatılarak bu sorunların zamanla çözüleceği ifade edildi.

Bitcoin bir blockchain tabanlı peer-to-peer (P2P) “elektronik nakit” sistemi getirdikten tam dört yıl sonra, Vitalik Buterin, blockchain’in kripto paralar dışında da kullanılabileceğini ortaya koyarak Ethereum‘u yarattı. Raporda, efsanevi Bitcoin White paper’ın yayınlanmasından bu yana sadece 10 yıl geçtiği için kripto paralar hakkında hüküm vermek için henüz çok erken olduğunu hatırlatıyor.

Vitalik Buterin, Ethereum’u 2013 yılında başlatana kadar Bitcoin’den başka büyük bir proje de görülmedi. Bitcoin o günlerde bile, kayda değer bir ilgi göremedi. Sadece azımsanacak kadar az bir kitle tarafından takip ediliyordu. Ekosistemin büyük bir itici güç almasının üstünden sadece 2-3 yıl geçti. Raporda, insanların dağıtılmış defterler teknolojisi ile gerçekte neler yapılabileceği konusunda daha gerçekçi bir bakış açısı ve beklentilere sahip olması gerektiği ifade ediliyor.

Raporda şöyle yazıyor:

“Girişimcilerin ve yatırımcıların, blockchain’in gerçek olduğunu kanıtlamak için dış dünyanın ezici baskısıyla tehdit edilmeleri söz konusu olamaz. Ve blokchain’in dünya açlığına çözüm olduğunu ve tüm sorunlara çözüm sunabileceğini de kanıtlamaya gerek yok. ”

Blockchain için gerçekçi bir yaklaşımOne Alpha, kripto sektöründe, uzun süreli ayı piyasasında bile gerçek bir ilerleme kaydedildiğini iddia ediyor. Raporun yazarları, İsrail’deki son gelişmelerden örneklerle bu iddiayı açıkladı. Bunlar arasında, İsrail merkezli ICO’ların bu yıl için şu ana kadar 600 milyon dolar artış elde ettiğini bildiren bir rapor bulunmaktadır.

ICO fonu düştü mü?Dahası Raporda, İsrail’de bulunan 140 blokchain girirşiminini, şu ana kadar toplam yatırım tutarı 1,3 milyar doları bulduğu, bu büyük yatırımın % 88’i ICO’lardan elde edildiğine yer verildi. Ayrıca bu şirketlerin yaklaşık % 60’ı projelerini halka açık bir satış yoluyla finanse etmeyi tercih ediyor.

2017 yılında, 20‘den daha az İsrail merkezli ICO, 586 milyon dolar toplamıştı. Ve Rapor, o zamandan beri, ülkede blockchain ile ilgili projelerin sayısında ciddi artış görüldüğünü ve kripto ekonomisinde istikrarlı bir büyüme yaşandığını iddia ediyor.

Raporda, 2017 boyunca dünya çapında yaklaşık 350 ICO’nun bulunduğu ve bu yıl ise bu ICO’ların sayısı 800′ün üzerinde olduğu bildirildi. Özellikle, toplam ICO finansmanı yaklaşık 6 milyar dolar iken bu rakam şu anda yaklaşık 20 milyar dolara yükseldi.

Ayı Piyasası Bitcoin Spekülatörleri ‘nin piyasadan silinmesini sağladıOne Alpha, 2017 yılında başlatılan 194 kripto fonunun olduğunu ve bu yıl içinde şimdiye kadar 136 adet fonun açıldığını bildirdi.

One Alpha CEO’su Yaniv Feldman bu yılki uzun süren ayı piyasası hakkında şunları söyledi:

“Aralık 2017 ve Ocak 2018’deki ani yükseliş ve düşüşler piyasa üzerinde bir temizleyici etkiye sahipti, Bitcoin spekülatörleri bu etkiyle piyasadan önemli ölçüde uzaklaşmış oldu. Bunun sonucunda da geriye gerçek yatırımcılar, şirketler, kurucular ve geliştiriciler kaldı. Başarılı bir ekosistem inşa etmek ve onu geleceğe taşımak için gerekli olan da bunlardır.”

One Alpha bir kripto veri hizmeti sunan araştırma ve analiz şirketi. Amaçları kurumsal ve bireysel yatırımcıların yanı sıra, VC‘lere, analistlere ve tüm kripto sektörüne ihtiyaç duydukları verileri sağlamaktır. Platform aracılığıyla, işlem yapılan kripto varlıkları, ICO projeleri, piyasa hareketleri, eğilimler ve piyasadaki yenilikler ile ilgili veri, araştırma ve analizlere erişim elde edilebilir. Şirket, gerçek zamanlı veri akışına borsalar, blokchain, açık kaynaklı geliştirici kütüphaneleri, sosyal medya, haberler ve cüzdan monitörleri üzerinden ulaşır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güle güle Bitcoin spekülatörleri, merhaba gerçek yatırımcılar: Ayı piyasasının faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyatı çöküşünün nedeni FED Repo İşlemleri olabilir mi? Ünlü CNBC Analisti Brian Kelly, Bitcoin’de Düşüş Bekliyor ve Açığa Satış Emri Verdi “Annem Kanser” Dedi, İnsanlardan Kripto Para İstedi 2008’de Krizin Sebebi Olarak da Gösteriliyor: Blockchain, Mortgage Sisteminde Etkili Olabilir mi? Türk Kripto Topluluğunun Tanınan İsimlerinden Alp Işık Röportajı: ”Bakkt, Bitcoin ETF’sinden Daha Güçlü Rüzgar Estirebilir!” Kripto Para Şirketlerine Yapılan Yatırımlarda Azalma Var

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır