Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Balina Alarmı! Bitfinex Olduğu Düşünülen Bir Hesap, 8.047 BTC’lik İşlem Yaptı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Balina Alarmı! Bitfinex Olduğu Düşünülen Bir Hesap, 8.047 BTC’lik İşlem Yaptı!
Balina Alarmı! Bitfinex Olduğu Düşünülen Bir Hesap, 8.047 BTC’lik İşlem Yaptı!

2/2


2/2


15 Ekim Pazartesi günü itibariyle, son iki gündür düşüşte olan kripto para piyasası, adeta bir anda yükselmeye başladı ve neredeyse top 100 içerisindeki bütün koinler yeşillendi. Söz konusu yükselişe tam olarak neyin sebep olduğu bilinmese de, güçlü bir şekilde üzerinde durulan teoriler arasında Tether ve Balinalar da bulunuyor.


İlgili haber:
Binance Tether’i Platformdan Kaldırıyor İddiaları Tamamen ”Yalan Haber”

CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasasında piyasa hacmine göre en büyük stabil koin projesi olan Tether, ilk olarak KuCoin borsasının işlemleri geçici olarak durdurması duyurusu ve daha sonra da Binance tarafından yayınlandığı iddia edilen Tether’in platformdan kaldırılacağı haberi, ciddi bir FUD oluşturdu ve portföyünde USDT bulunduranlar arasında ciddi bir paniğe yol açtı. Kripto para piyasalarının yükselmesi hakkında ileriye sürülen teorilerin bir tanesi de, Tether konusunda paniğe kapılan yatırımcıların fonlarını Bitcoin’e ve diğer kripto para birimlerine aktardığı yönünde.

Piyasa hacmi konusunda 8. sırada yer alan Tether, 2.418 milyar dolar gibi ciddi bir miktara sahip ve son 24 saat içerisinde %2.39 düşüş yaşamakta. Söz konusu düşüş dolara endeksli olması gereken Tether’in birim fiyatını 1 doların altına, basın saatine göre 0,964501 dolara kadar düşürdü ve diğer stabil koinlerin değerini arttırdı.

Yükselişi getiren bir diğer olası teori ise, balinalar. Bitcoin ağında yapılan yüksek meblağlardaki transferleri otomatik olarak bildiren Bitcoin Block Bot isimli  Twitter hesabı, bugün bir balinanın 8.047 BTC’lik işlem yaptığını ve hesabın büyük ihtimalle ünlü kripto para borsası Bitfinex’e ait olduğuun duyurdu.

Yine de, şu an yaşanan yükselişi tam olarak neyin getirdiği bilinmezliğini korumakta.

Balina Alarmı! Bitfinex Olduğu Düşünülen Bir Hesap, 8.047 BTC’lik İşlem Yaptı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Balina Alarmı! Bitfinex Olduğu Düşünülen Bir Hesap, 8.047 BTC’lik İşlem Yaptı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Cüzdanı Seçerken Aklınızda Bulundurmanız Gereken Önemli Noktalar ve Önde Gelen Cüzdanlar Yok Artık: İşte Mayıs Ayında En İyi Performans Gösteren Kripto Paralar PayPal yöneticisi gerekçesiyle açıkladı: Bitcoin 1 milyon doları aşabilir 2019’da milyonlarca Bitcoin hiç hareket etmedi: Bu ne anlama geliyor? Kripto Para Sektörüne CoinMarketCap Yön Veriyor Bitcoin Yorumların Hacmi Değiştirmesiyle Düşüşünü Sürdürdü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır