Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Madenciliği (Mining) Ekipmanlarının Fiyatları Düştü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Madenciliği (Mining) Ekipmanlarının Fiyatları Düştü
Kripto Para Madenciliği (Mining) Ekipmanlarının Fiyatları Düştü

© Reuters.  Kripto Para Madenciliği (Mining) Ekipmanlarının Fiyatları Düştü© Reuters. Kripto Para Madenciliği (Mining) Ekipmanlarının Fiyatları Düştü

10 Temmuz’da Computerworld’un yayınladığı rapora göre, kripto para madenciliği için kullanılan gözde ekran kartı (GPU) fiyatları, kripto para piyasalarındaki düşüşlerle doğru orantılı olarak düşüş gösterdi.

2017’nin sonu ve 2018’in başında kripto para madenciliği, üst düzey oyun ekran kartlarının fiyatında keskin bir yükselişe neden olurken, kripto piyasaları aşağı yönlü bir eğimde devam ettikçe, ekran kartı fiyatlarında da düşüşler olduğu görülüyor.

Jon Peddie Research tarafından yürütülen araştırmada, kripto para madencilerinin 2017 yılında 776 milyon dolarlık bir ayarlama gerçekleştirdikleri ve bu sayının çoğunun AMD kartlar tarafından üretildiği ortaya çıktı. 2017 yılının sonunda ve bu yılın başlarında, birçok yüksek kaliteli ekran kartı satıldı ve bu da fiyatartışına yol açtı.

Computerworld’e göre, Nisan ayında AMD’nin OEM 4GB RX 580 six-pack 3,600 $ fiyatla satıldı, bugün ise 2,500 $. Nvidia GeForce GTX 1080 Founders Edition, 8GB GDDR5X PCI Express 3.0 Ekran Kartı 1,050 $ ‘lık bir fiyat etiketi ile satıldı, ancak şimdi 709 $ fiyat ile satın alınabilir. Dow, bu fiyat değişikliklerine yorum yaptı;

“Ayrıca Nvidia ve AMD’nin bazı ayrı envanterler oluşturduğundan şüpheleniyoruz ve bu ASP’leri de etkileyecek. AIB’lerin kripto para madenciliği için satın alma artışından önce, AIB fiyatları hafif şekilde düşmeye devam etti, bu da en azından yeni kartlar piyasaya sürülene kadar devam edecek bir eğilim.”

Son fiyat düşüşü, üreticilerin yeni kripto para madenciliği donanımlarını ortaya çıkarmasını engellemedi. Mayıs ayında ABD’li donanım üreticisi ASUS, 2018’in üçüncü çeyreğinin başında piyasaya sürülecek olan “ikinci nesil” kripto para madenciliği ana kartının piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Nisan ayında, Çinli teknoloji devi Bitmain, “dünyanın en güçlü ve verimli EtHash ASIC Miner’ı” diyerek bir Ethash ASIC Miner‘ı piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bitmain, 2017 yılında genel kâr durumu olarak ABD’li GPU üreticisi Nvidia’yı geride bıraktı. Bitmain, Bitcoin (BTC) miner ve ASIC’leri ile pazarın yüzde 70-80’lik bölümüne sahip.

Kripto Para Madenciliği (Mining) Ekipmanlarının Fiyatları Düştü isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Madenciliği (Mining) Ekipmanlarının Fiyatları Düştü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Ödeme Aracı Olarak Pek Kullanılmıyor Bitcoin SegWit işlemleri fiyata rağmen büyümeye devam ediyor İşte Bitcoin’in Hiç Bilmediğiniz En Büyük Rakibi! Banco Santander Blockchain’i Araştırmak İçin IBM İle Ortaklık Kurdu “Herkesin gözü Bitcoin ETF’sinde ama asıl önemli olay Bakkt” Civic CEO’su Vinny Lingham, Yeni Bitcoin Tahminini Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır