Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Yatırımcı Bogart: Kurumsal Yatırımcının Bitcoin’e İlgisi, Her Gün Güçleniyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Yatırımcı Bogart: Kurumsal Yatırımcının Bitcoin’e İlgisi, Her Gün Güçleniyor
Ünlü Yatırımcı Bogart: Kurumsal Yatırımcının Bitcoin’e İlgisi, Her Gün GüçleniyorÖnde gelen kripto para risk sermayesi firmalarından Blockchain Capital ortaklarından birisi olan Spencer Bogart, kurumsal yatırımcının Bitcoin‘e olan ilgisinin günden güne artmaya ve daha güçlü bir hal almaya devam ettiğini vurguladı.

Kripto para birimlerinin piyasa değeri 2018 yılının başından sonuna kadar %85 civarında düşüş yaşasa da, Nasdaq, Fidelity, NYSE ve Bakkt gibi önde gelen geleneksel finans kurumlarının 2018 yılında sektöre dahil olduğunu unutmamak gerekiyor. Ünlü risk sermayedarına göre ise, bunlar Bitcoin’in fiyatından daha önemli gelişmeler.

2017 yılında Bitcoin fiyatı 20.000 dolara dayandığında, bunu temel olarak bireysel yatırımcıların yaptığını belirten Bogart, uzun vadede güçlü alt yapı oluşturmanın ve finansal kurumların, daha fazla öneme sahip olduğunu ifade etti. Bogart’a göre yatırımcı koruması, likidite ve yasalara olan uyum, kurumsal ve önemli yatırımcıların sektöre olan yatırımlarını kökleyecek.

Yale Üniversitesi gibi önde gelen kurumların bile kripto para sektörüne yatırım yaptığını belirten yatırımcı, konu hakkında şunları ifade ett:

”Bu sırada, bu varlık sınıfının ve ekosistemin kurumsallaşması, her geçen gün daha da güçleniyor ve artıyor. Yale, Harvard, MIT gibi (üniversitelerin) bu sektöre giriş yaptığına tanıklık ettik. Nasdaq’ın ve Bakkt’ın Bitcoin türev ürünleri çıkartacağını gördük. Kaliteli depolama ve emanet firmalarının (Fidelity) bu sektöre giriş yapacağını biliyoruz. Ve son ama belki de en cesaretlendirici unsur olarak, yetenek açısından kaliteli kişilerin ve kurumların sektöre giriş yapacağına tanıklık ettik.”

Bogart’a göre 2019 yılı, kripto para birimlerinin yılı olacak.

Ünlü Yatırımcı Bogart: Kurumsal Yatırımcının Bitcoin’e İlgisi, Her Gün Güçleniyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Yatırımcı Bogart: Kurumsal Yatırımcının Bitcoin’e İlgisi, Her Gün Güçleniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dogecoin’in Yaratıcısı Jackson Palmer, Twitter’daki Ripple Destekçilerine Karşı Özel Bir Engelleme Yolu Üretti! Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı’ndan Bitcoin ve kripto para yorumu Günün Kripto Para Arbitraj Fırsatları 5 Kasım Pazartesi! Bitcoin’de dip yakın mı? Güney Kore’deki Yerel Yönetim Kamu İhalelerinde Blockchain’i Kullanıyor Bitcoin Hala Bir Balon Olabilir Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır