Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Stellar fiyat analizi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Stellar fiyat analizi
Bitcoin ve Stellar fiyat analizi

2/2


2/2

Geçtiğimiz günlerdeki büyük çöküşten sonra Bitcoin ve Stellar fiyat analizine baktık. İlk 5 içindeki bu kripto para önümüzdeki günlerde nasıl hareket edebilir, beraber bakalım.

Bitcoin ve Stellar fiyat analiziBu haftaki önemli gelişmelerden biri Bitcoin Cash (BCH) sert çatalı ve savaşan gruplar arasındaki çirkin çekişme oldu. Bu durum, güven azalmasına neden oldu ve pek çok kişi bunun 14 Kasım’daki kripto fiyatlarındaki ani düşüşün sebebi olduğuna inanıyor. Düşüş şiddetliydi ve bazı kripto paraların kritik destek seviyelerin altına düşerek yılın en düşük seviyelerini görmelerine sebep oldu.

BTC/USD analiziİki aydan fazla süren düşük volatiliteden sonra, hareketlenme geçtiğimiz hafta aşağı yönlü genişleyerek, Bitcoin‘in yeni bir düşük seviyeye inmesine neden oldu. Bunu yaparken, aşağı doğru azalan bir üçgen şeklinin altına doğru kırıldı. Piyasa değeri de bir yıl içindeki en düşük seviye olan 100 milyar dolar seviyesinin altına geriledi. Birkaç analist, Bitcoin Cash sert çatalının düşüşü tetiklediğine dikkat çekiyor. 5,900 $’lık desteğin kırılmasından sonra, analistlerin BTC için 1,500 $ gibi düşük bir hedefi var.

Ancak, Fonstrat Global Advisors’ın kurucularından Tom Lee, hala 15,000 $’lık yüksek bir yıl sonu hedefine sahip. Yeni hedef önceki 25,000 dolardan az olmasına rağmen, hala mevcut fiyattan yaklaşık yüzde 167 daha yüksek. Ama grafikler ne tahmin ediyor?


BTC/USD çifti, kritik desteğinden 5,900 $’dan ayrıldı ve altında seyretmeye devam ediyor. Fiyat 5,900 $’ın altında haftayı kapatırsa, düşüş ilk desteğe 5,450 $ ve bunun altında 5,000$’ a kadar uzayabilir. Sıkı 6,832 $ – 5,900 $ aralığının aşağı yönlü kırılması ile hedef 4,968 $ oluyor. Bu nedenle, 5,000 $’a yakın güçlü bir destek seviyesi oluşmasını bekliyoruz.

Eğer alıcılar 5,900 – 6.075 $’lık kırılma bölgesinin üzerine fiyatları taşırsa, ayı görünümümüz geçersiz olacak. BTC, bu bölgenin üzerinde kalırsa, daha düşük seviyelerde büyük ölçekli satın alma önerisinde bulunacaktır. Boğalar 6,832 $’a ulaşırsa eğilim değişecektir. Böyle bir durumda, rallinin fiyatları 8,400 $’a ve daha da yukarı 10,000 $’a götürmesini bekleriz. Aşağılardan satın alma, özellikle fiyatlar düşük seviyelere yaklaştıkça riskli bir stratejidir ve bundan kaçınılmalıdır.

XLM/USD analiziStellar (XLM), piyasa değerine göre en iyi ilk beş kripto para birimleri arasında yerini almak için EOS’u yerinden etti. Bithumb borsasında listelenmesi piyasa tarafından olumlu karşılandı ve gün içi kayıplarını telafi etmeye yardımcı oldu. Başka bir haberde, haberci (messenger) uygulama yapımcısı Kik’in kripto para birimini geliştirmek için Ethereum’dan Stellar’a geçtiği bildiriliyor.


XLM/USD çifti, bir önceki haftada azalan üçgen şeklini yukarı doğru kırarak boğa eğilimi gösterdi. Bununla birlikte, geçen haftaki düşüş, bu eğilimi aşağı geri çekti. Boğalar bu desteği korur ve yukarı doğru hamle yaparsa, kripto para biriminin 0.305 $’ın üzerine çıkmasını bekliyoruz. Yukarı doğru hedefler, 0.36 $ ve 0.47 $.

Ancak, ayılar fiyatı üçgenin içine geri çekerse, kritik desteğe 0.184 $’a kadar düşer. Bu seviyenin herhangi bir şekilde kırılması olumsuz olacaktır ve düşüş eğiliminin yeniden başlamasıyla sonuçlanabilir.

Diğer Bitcoin ve Stellar haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Stellar fiyat analizi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İran, Bitcoin ve kripto paraları yasakladı Türk Uzmanlar Anlatıyor: Bitcoin ve ICO’ların Türkiye İçin Önemi Rakuten’in Beklenen Bitcoin Girişiminde Yeni Gelişme 15 Ocak 2020: kripto para piyasalarında son durum Bu formasyona göre Bitcoin düşebilir Analist: Binance Coin’in Yükselişi Devam Edecek!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır