Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Profesör: Tether Gibi Stabil Koinler, Bitcoin’in Volatilitesine Çare Olmaz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Profesör: Tether Gibi Stabil Koinler, Bitcoin’in Volatilitesine Çare Olmaz
Ünlü Profesör: Tether Gibi Stabil Koinler, Bitcoin’in Volatilitesine Çare Olmaz

© Reuters.  © Reuters.

UC Berkeley üniversitesinde ekonomi profesörü olarak görev yapan Prof. Barry Eichengreen, The Guardian kaynağında yayınladığı bir yazısında, Tether gibi stabil koinlerin değer açısından stabil ve çekici olabileceklerini ancak yine de sıkıntılı olduklarını ifade etti. Profesörün bu yeni yazısının Winklevoss ikizleri ve Paxos firması tarafından aynı gün içerisinde duyurusu yapılan iki yeni stabil koin sonrası gelmesi ise pek sürpriz olmadı.

Stabil Koinler, Kripto Dengesizliği İçin ‘Her Derde Deva’ Bir İlaç Değil
Bazıları için elinde bir miktar stabil koin bulundurmak, hem itibari paraya hem de kripto para birimlerine uzanan bir köprü konumunda olduğu için mükemmel bir yatırım olarak görülmekte. Diğerleri içinse, bunu bir yatırım olarak elinde tutmak pek mantıklı değil.

Eichgreen’e göre ise, stabil koinler genel olarak kripto para birimlerinin yaşadığı volatiliteye tamamiyle bir çare değil. Profesör bu problemin tek bir stabil koin türüne has olmadığını ve tamamiyle teminata bağlanmış olanlarda, yarı teminata bağlanmış olanlarda ve hiç teminatı olmayanlarda da aynı sorunun olduğunu vurguladı.

En stabil proje olarak vurgulanan tamamiyle teminatlı ve endeksli stabil koinlerin, profesöre göre olan en büyük sorunu oluşturduğu masraf. %100 oranında teminata bağlanmış bir stabil koin için, sirkülasyonda olan miktar kadar teminata bağladığınız itibari paradan bulundurmanız gerekiyor. Bu durumda bir çok kurum için oldukça masraflı oluyor ve bunun da ötesinde hükümetlerin bunları nasıl denetleyeceği konusunda sıkıntılar çıkıyor. Tamamıyla endeksli projelerden olan Tether, sırf bu konu yüzünden çok fazla baş ağrısı çekmişti.

Ünlü Profesör: Tether Gibi Stabil Koinler, Bitcoin’in Volatilitesine Çare Olmaz isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Profesör: Tether Gibi Stabil Koinler, Bitcoin’in Volatilitesine Çare Olmaz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çığır Açan Bitcoin Borsası, Ripple CTO’sunun İddialı Açıklaması, TRON’un Son Başarıları: Öne Çıkan: Liteceoin, Cardano ve PIVX Haberleri Ripple’a Açılan “Menkul Kıymet” Davası Sürüyor: Davacıların Yeni Talepleri Var Ripple Partnerinden Dev XRP Hamlesi Bitcoin Son 6 Günün Değerlerine Yakın; OECD Kriptoları İnceliyor Coinbase 4 Yeni Altcoin’i Platformuna Ekliyor Uzun vadeli teknik göstergeler Bitcoin boğalarını harekete geçirebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır