Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Analistlere Göre Boğa Rallisini Doğrulayacak Kritik Bitcoin Seviyeleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Analistlere Göre Boğa Rallisini Doğrulayacak Kritik Bitcoin Seviyeleri
Ünlü Analistlere Göre Boğa Rallisini Doğrulayacak Kritik Bitcoin Seviyeleri


15 Aralık’tan bu yana, on günlük bir süre içinde kripto para birimi piyasası, Bitcoin 4.200 $’ı aştığında, toplam hacim değerine 45 milyar $ ekledi.


Birçok analist, Bitcoin’in yıl sonuna doğru kısa vadeli fiyat eğilimi konusunda olumlu düşüncelere sahip ve baskın kripto para biriminin bir temel oluşturduğundan da eminler.

Bitcoin’e İlişkin Beklenti
Halen, Bitcoin ve kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu hiç kuşkusuz bir ayı piyasasında. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden itibaren Bitcoin fiyatı hala % 79, Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi diğer büyük kripto varlıkları ise, tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 89 değer kaybına sahip.

23 Aralık tarihinde, Ethereum fiyatının ABD dolarına karşı % 51’den fazla artmasıyla, bir ekonomist ve kripto para birimi yatırımcısı olan Alex Kruger şu açıklamayı yapıyor:

7 gün önce ETH, tüm zamanlardan % 94 değer kaybetti. Şimdi, 7 günde % 52’lik bir artış gösterse bile ETH, fiyat değeri olarak halen tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 91 daha aşağı seviyede.

Yatırımcıların kripto para birimlerinin artık ayı piyasasında olmadığına makul bir şekilde inanmaları için dijital varlıkların ABD Doları karşısında % 20 ila 30 oranında artması gerekecek.

Örneğin, Bitcoin, kripto para birimi borsaları için yasal para karşılığı olarak yaklaşık 4,200 $ değerinde. Analist Willy Woo, bu ayın başlarında açıkladığı gibi, Bitcoin fiyatı 4.000 $ ‘ın üzerindeki birkaç direnç seviyesinden ayrılsa da, uygun bir yükselişe yönelik fiyat hareketini doğrulamak için 5.000 $’a doğru bir sıçrayışın olması önemli.

“Yukarıdaki senaryonun düşük 5.000 $ ‘ı test etmesinin yukarı doğru sıçramaya bağlı olduğunu unutmayın. Şu anda, kısa vadeli fiyat hareketi (OBV göstergesine göre) gizli birikimle sıkışmış bir şekilde konsolide edilmektedir. Bu durum, buradan daha fazla hareket olasılığı olduğunu gösteriyor. Woo bu açıklamayı yaptığı zaman Bitcoin’in fiyatı 3.500 $ civarındaydı.

Bitcoin’in 2018’de ulaştığı en düşük nokta olan 3.120 $ seviyesi Bitcoin’in dibi olabilir. Bu değer tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 84 düşüşle sınırlandığına işaret ediyor. Bununla birlikte, tam bir eğilimin tersine çevrildiğini doğrulamak için, varlığın birkaç ay süren konsolidasyon ve birikim gösteren 2019’un ilk çeyreğinde direnç göstermesi gerekecektir.

Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin’in vurguladığı gibi, kripto pazarının bir dibe ulaştığı söylenebilir, ancak kripto para birimlerine yönelik ayı piyasasının sona erdiği sonucuna varmak için henüz çok erken.

Yine de, büyük dijital varlıklara yönelik güçlü bir düzeltici ralli, kripto para birimi piyasası üzerinde önemli bir baskıyı hafifletmiş durumda ve bu durum Noel sezonunda potansiyel bir eğilimin tersine dönme olasılığını ve pozitif fiyat hareketlerini artırıyor.

24 Saatte Yüzde 9 Değer Kaybı
Aralık ayının ortasından bu yana kripto para birimi piyasası değerlemede yüzde 45 artışla 100 milyar dolardan 145 milyar dolara yükseldi.

Bununla birlikte, büyük bir şemada kripto para birimi piyasası, değerlemenin 220 milyar dolara yükseldiği Kasım ayına bile ulaşamadı. Pazarın 220 milyar dolara ulaşması için yüzde 51 oranında toparlanması gerekecek.

Bakkt, Bitcoin vadeli işlem piyasasının Ocak ayında piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere sektörle ilgili birçok olumlu gelişmeyle birlikte, piyasadaki yatırımcılar 2019’un ilk iki ayında sağlam bir fiyat hareketi öngörüyor. Bu yazı yayına hazırlandığı sırada, Bitcoin % 9,43 düşüşle 3.850 Dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Ünlü Analistlere Göre Boğa Rallisini Doğrulayacak Kritik Bitcoin Seviyeleri appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Analistlere Göre Boğa Rallisini Doğrulayacak Kritik Bitcoin Seviyeleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Tatil Öncesi Düşüşünden Sonra İkinci İyileşme Gününde Bitcoin bu sağlam yükselişini sürdürebilecek mi? 4 büyük neden yükselişi devam ettirebilir Huobi Kripto Para Borsası 2018 Yılında Yüzde 100 Ticari Hacim Artışı Yaşadı! Bayram Bitcoin İçin Kötü Geçiyor Amerika’daki Emeklilerin Yüzde 3’ü BTC Yatırımı Yapmış Libra’yı Beklerken: Walmart’ın Kripto Parası Düzenleyicilerden Onay Alabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır