Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance CEO’su: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerinin Ticari Hacim Düşüşü, Binance’i Çok Etkilemedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance CEO’su: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerinin Ticari Hacim Düşüşü, Binance’i Çok Etkilemedi
Binance CEO’su: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerinin Ticari Hacim Düşüşü, Binance’i Çok EtkilemediPiyasa ve günlük trading hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in CEO’su ve kurucu ortağı Changpeng Zhao, CNBC Crypto Trader sunucusu Ran NeuNer ile yaptığı röportajda borsanın diğer borsalara kıyasla hacim konusunda iyi olup olmadığı sorusuna yanıt verdi.

Ran NeuNer, kripto para piyasasının hacminin özellikle 2018 yılının Ekim ayında dibi bulduğunu ve son 18 aydaki en büyük düşüşün yaşandığını ifade etti. Kış mevsimine doğru ilerlerken, özellikle Eylül ve Ekim ayları arasında bir çok büyük kripto para borsası da platformlarındaki hacmin %30 ile %50 arasında düşüş yaşadığını bildirmişti.

CEO bunun yanı sıra ticari hacim konusunda aylık bazda %32 civarında düşüş yaşamalarına rağmen, Binance’in hala dünyanın en büyük borsası olduğunu aktardı. CNBC tarafından yayınlanan ve borsaların hacmini konu alan araştırmada, önde gelen borsalardan OKEx’in ticari hacminin %42 civarında düştüğü de göz önüne çarpıyor.

Söz konusu düşüşün borsayı etkileyip etkilemediği sorusuna yanıt veren CZ, gerçek anlamda ”endişeli” olmadığını aktardı ve devam etti:

”Yani demek istediğim, bu hacmi nasıl kıyasladığınıza ve ne ile kıyasladığınıza göre değişir. Eğer bunu Temmuz ve Ağustos ayları ile kıyaslarsanız, çok stabil olduğumuz için büyük ihtimalle biraz düşmüştür çünkü fiyat şu an çok ama çok stabil. Fiyatta hareket olmadığında, insanlar daha az trade yapıyor. Bu da bir bakıma anlaşılabilir.”

Changpeng bunun yanı sıra mevcut ticari hacmin 2018 yılının Ocak ayının ticari hacminin sadece 10’da 1’i olduğunu ve %90 civarında düşüş yaşandığını belirtti. CZ bütün bunlara rağmen ticari hacmin 2016 yılındaki hacme kıyasla ciddi şekilde önde olduğunu da aktardı.

Borsaya yeni kullanıcıların gelip gelmediği sorusunu da yanıtlayan CZ, konu hakkında şunları ifade etti:

”Bence şu an için hala her gün sabit bir şekilde yeni kullanıcı kaydı alıyoruz. Yani bize göre durum oldukça sağlıklı.”

Binance CEO’su: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerinin Ticari Hacim Düşüşü, Binance’i Çok Etkilemedi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance CEO’su: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerinin Ticari Hacim Düşüşü, Binance’i Çok Etkilemedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance ve Türk Kripto Ödeme Şirketinden Ortaklık Duyurusu Coinbase Kendi Referans Programını Oluşturacağını Açıkladı Tıbbi AR-Ge Örgütü Blockchain Araştırmalarını Hızlandırıyor Litecoin kurucusu: “Bitcoin adreslerinin kara listeye alınması çok önemli değil.” İşte 26 Ünlü Analistten Devasa Altcoin Tahminleri: Ripple, Ethereum, EOS, Cardano, IOTA, TRON ve Daha Fazlası… Cardano yüzde 25 yükselerek altcoinleri peşinden sürüklüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır