Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Çin’de Yatırımcı Kaybetmiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Çin’de Yatırımcı Kaybetmiyor
Bitcoin Çin’de Yatırımcı Kaybetmiyor

© Reuters.  © Reuters.

Çin’in sosyal medya sitesi olarak ve arşiv sitelerinden birisi olarak bilinen Weibo’da kripto para yatırımcılarının büyük kısmı düşüşlerin kendilerini kripto paralardan uzaklaştırmadığını ve yatırım amacı ile değil, ödeme ve para gönderim amacı ile transfer için çoğunlukla Bitcoin kullandıkları için kripto para piyasasında olan bitenin kendilerini yakından ilgilendirse de kayıplar yaşamadıklarını ifade ediyorlar. Kayıp yaşamama nedenleri olarak kendilerine ”aniden al, aniden gönder” yöntemini benimsediklerini ve yatırım olarak tuttukları miktarların küçük miktarlar olduğunu ifade eden Çin merkezli kripto para yatırımcıları, elde ettikleri kazancın ise kendilerine bir yarar olarak kaldığını belirtiyor.

Çinli yatırımcılar ödeme için kullanıyor
Çin’de 3.1 milyondan daha fazla kripto para yatırımcısının olduğu tahmin edildiği için ülke dünyada ABD ile birlikte en fazla kripto para yatırımcısı insanların bulunduğu ülke olarak biliniyor. ABD’de ne kadar sayıda kripto para sahibi olduğu bilinmediğinden dolayı hangi ülkede ne kadar sayıda yatırımcı olduğu ve ne kadar rezerv sahibi oldukları konusunda bir bilgi henüz yapılan araştırmalar sonucunda bulunmamakta.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Çin’de Yatırımcı Kaybetmiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’deki Kongre Temsilcisi Kripto Paralara Özel Bir Düzenleme Hazırlıyor Facebook Coin, Kripto Para Borsalarında Listelenmeye Hazırlanıyor Ünlü Bitcoin yatırımcısından itiraf: 3 milyon dolar kaybettim Britanya’nın İki Dev Bankası, Blockchain Aracılı Gayrimenkul Alım Denemesine Katıldı! Nasdaq Kripto Piyasaları İçin Yeni Bir Endeks Listeledi Binance’de Planlı Bakım Çalışması

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır