Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Araştırma, Bitcoin Madenciliğinin Yüzde 80’inin, Yenilenebilir Enerji ile Yapıldığını Buldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Araştırma, Bitcoin Madenciliğinin Yüzde 80’inin, Yenilenebilir Enerji ile Yapıldığını Buldu!
Yeni Araştırma, Bitcoin Madenciliğinin Yüzde 80’inin, Yenilenebilir Enerji ile Yapıldığını Buldu!Bitcoin madenciliği ve genel olarak kripto para madenciliği son zamanlarda ana akım medyanın hedefi haline gelen alanlardan birisi oldu. Kullandığı enerji ve dünyaya verdiği zarar ile eleştirilen madencilik, yeni bir CoinShares araştırmasına göre eleştirildiği kadar kötü değil.

Ortalama Madenciler ”Zararına Çalışıyor”
CoinShares, yayınladığı bir whitepaper‘da, kripto para madenciliğinin çeşitli alanlarını inceledi ve Bitcoin fiyatı 3.500 dolara kadar indiği sıralarda, ilginç verilere rastladı.

”Bizim verilerimize göre, Mayıs ayından beri ortalama bir madenci ya zararına çalışıyor ve sermaye masrafını çıkartamıyor, ¢3/KWh oranına yakın bir elektrik ücreti ile madencilik yapıyor, madencilik cihazını 24-30 ay süreden beri amortize etmeye çalışıyor, ya da bizim verilerimizden daha düşük madencilik cihazı ücreti ödüyor.”

Özellikle son fiyat düşüşünden sonra ABD’li madencilik devi Giga Watt kepenk kapatmış ve Çinli madenciler de – ki Bitcoin madenciliğinin en büyük kısmı Çin’de yapılmakta – cihazları teker teker kapatmaya başlamıştı. Çinli madencilerin bu yolu seçmesinde etkili olan bir neden de, Çin’in kuru bir sezon geçirmesi ve elektrik ücretlerinin artması oldu.

CoinShares ise aynı nedenden ötürü, – elektriğin pahalanması – madencilerin artık en ucuz enerji kaynağı olan yenilenebilir enerjiye odaklandığını ve küresel Bitcoin madenciliğinin minimum %77.6’sının yenilenebilir enerjiden faydalandığını açığa çıkardı.  CoinShares göre fiyat avantajından dolayı Bitcoin madencileri elektrik elde etme yöntemlerini yenilenebilir enerji olarak değiştirmeye devam edecek ki bu durum ana akım medya tarafından çok fazla eleştirilen, ”doğaya zararlı Bitcoin madenciliği” konusuna da bir cevap niteliği taşıyabilir.

Yeni Araştırma, Bitcoin Madenciliğinin Yüzde 80’inin, Yenilenebilir Enerji ile Yapıldığını Buldu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Araştırma, Bitcoin Madenciliğinin Yüzde 80’inin, Yenilenebilir Enerji ile Yapıldığını Buldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum teknik analizi 21 Ocak Litecoin halving rallisi mi geliyor? LTC 2017’den bu yana en ideal seviyesinde Türkiye’nin Bitcoin araştırması yayınlandı: İşte sonuçlar Kripto uzmanı Mahmudov: “Bitcoin’in bir sonraki hedefi 100 bin dolar. Sabredin.” Kripto madenciliği için tehlike çanları çalıyor! Cebelitarık Adım Adım Geliyor: Lisans Alan İlk Kripto Para Borsası Belli Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır