Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Berkshire Hathaway İki Fintech Şirketine Toplam 600 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Berkshire Hathaway İki Fintech Şirketine Toplam 600 Milyon Dolar Yatırım Yaptı
Berkshire Hathaway İki Fintech Şirketine Toplam 600 Milyon Dolar Yatırım YaptıFinans sektörünün devlerinden olan Berkshire Hathaway (NYSE:BRKa), gelişmekte olan piyasalar üstünde çeşitli çalışmalar yürüten iki farklı fintech (finansal teknoloji) şirketine toplamda 600 milyon dolar değerinde yatırım yaptı. Berkshire Hathaway’in CEO’luğunu Warren Buffett üstleniyor. Buffett, kripto para topluluğundaki kişilere oldukça tanıdık gelebilir zira kendisinin kripto paralar hakkında çeşitli olumsuz yorumları var.

Wall Street Journal gibi kaynaklara göre Berkshire Hathaway’in yaptığı yatırımların ardında şirketin iki portföy yöneticisinden biri olan Todd Combs yatıyor. Çeşitli kaynaklara göre Berkshire, Hindistan’ın en büyük mobil ödeme servisi olan Paytm’in ana şirketinden yaklaşık 300 milyon dolarlık hisse satın aldı.

Berkshire’ın yaptığı diğer yatırım ise aslında geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Şirket, hacim bakımından Brezilya’nın en büyük dördüncü ödeme işleyicisi olan StoneCo’nun düzenlediği IPO’da yer aldı ve yüklü miktarda hisse satın aldı.

WSJ tarafından yapılan habere göre Berkshire’ın attığı bu adımlar biraz şaşırtıcı çünkü şirket şu ana dek hep Coca-Cola (NYSE:KO) gibi üst kalite şirketlerden hisse satın aldı. Hatta şirketin CEO’luğunu yapan Buffett, bir süre önceki yorumlarında teknoloji sektöründeki yatırımlardan pek anlamadığını belirtti.

Berkshire’ın portföy yöneticilerinden olan Combs ise şirketin faaliyetlerini genişletme konusunda kararlı. Ayrıca Berkshire’ın yatırım yaptığı Stone ve Paytm adlı şirketler, yerel piyasalarında epey önemli bir rol oynuyorlar.

Bundan önce yaptığı yorumlarda Bitcoin’in “ne bir para birimi ne de bir yatırım aracı” olduğunu söyleyen Buffett, Berkshire’ın fintech alanında yaptığı yatırımlara biraz uzak kalıyor.

Berkshire Hathaway İki Fintech Şirketine Toplam 600 Milyon Dolar Yatırım Yaptı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Berkshire Hathaway İki Fintech Şirketine Toplam 600 Milyon Dolar Yatırım Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Başlayanlar için Ravencoin (RVN) Nedir? Nasıl Satın Alınır? Blockchain Yanlısı Yeni Vali, Colorado Eyaletinin Kripto Para Kabul Etmesini İstiyor Crypto Capital başkanı kara para aklama suçundan tutuklandı Bitcoin Yeniden 25 Bin Dolar Olabilir mi? Ripple (XRP), Litecoin ve Tron’u Neler Bekliyor? Haftalık Fiyat Analizi Tayland’daki Yetkililer Blockchain Tabanlı Oy Sistemi Geliştirdiler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır