Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

TRON zk-SNARKS ile gizlilik odaklı kriptolar statüsüne giriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » TRON zk-SNARKS ile gizlilik odaklı kriptolar statüsüne giriyor
TRON zk-SNARKS ile gizlilik odaklı kriptolar statüsüne giriyor

© Reuters. © Reuters.

Tron zk-Snarks bileşeni ile gizlilik odaklı kripto paralar ailesine dahil olabilir. Bu görüş doğrudan doğruya Tron CEO’su Justin Sun’a ait.

Tron zk-SNARKS ile Mahremiyet Alanına GiriyorGüvenlik ve mahremiyet odaklı kripto paralar denilince ilk akla gelenler elbette ZCash (ZEC), Monero (XMR) ve Verge (XVG). Tron’u bunlar arasında görmek ister miydiniz? Justin Sun bu konuda Tron hayranlarını ilgilendirecek açıklamalarda bulundu.

Justin Sun Bad Crypto Podcast yayınında Tron’un mahremiyete bakış açısını özetler mahiyette bir röportaj verdi. Röportaj internette şu link üzerinden dinlenebilir.

“Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Tron blockchaininde şeffaflık mevzuna çok önem veriyoruz. Hem müşterilerimiz hem de yönetim katındaki biz yazılımcılar açısından olmazsa olmazımız budur. İnsanlar zaten ancak bu şekilde bize güven duyabilir.

Öte yandan mahremiyet konusu da çok önemli. İşte bu yüzden 2019 yılının ilk çeyreğinde zk-SNARKS’ı sisteme entegre etmeyi düşünüyoruz. Bu sayede ağımız sıfır-bilgi kanıt algoritmasına sahip olmuş olacak.

Tüm ağın mahremiyetini bu şekilde sağlayacağız. Yani gelecekte eğer özel işlemlere ve özel bir adrese sahip olmak isterseniz bunu sağlayabilecek altyapımız olacak. Bu adresler üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemler de tamamen takip edilemez olacak.

Bu sayede kendi önceliklerinize göre sınıflandırılmış ve muadillerinden farklı bir çözüm önermiş oluyoruz. Bu da bizim farkımız olacak.

Bu Hamle Tron’u Bir Adım Öteye Taşır Mı?Tron topluluğunun bu habere genel manada olumlu yaklaştığını söylemek mümkün. Konu hakkında @TronColony’nin atmış olduğu tweet genel havayı resmeder şekilde.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

TRON zk-SNARKS ile gizlilik odaklı kriptolar statüsüne giriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Zcash ve Monero vites artırdı… Daha fazla kazanım mümkün mü? Ukrayna Eski Başbakanı, Yolsuzlukla Mücadele İçin Blockchain’i Düşünüyor ABD’li Ünlü Milyarder: Bitcoin’e (BTC) İlgi Duymuyorum Ünlü Saat Üreticisi Hublot, Bitcoin’in 10. Yılı İçin Ürettiği Saati Satışa Sundu! Kripto Para Borsası Bitfinex’i Hacklemekle Suçlanan İki İsrailli Kardeş Tutuklandı! Tone Vays, Neden Monero’yu Eleştirdiğini Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır