Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Almanya: BaFin, İngiliz Kripto Para Firmasını Kapattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Almanya: BaFin, İngiliz Kripto Para Firmasını Kapattı
Almanya: BaFin, İngiliz Kripto Para Firmasını KapattıAlmanya Federal Finansal Otoritesi (BaFin) yaptığı açıklama ile İngiltere merkezli kripto para firması Finatex Ltd’nin ülkedeki operasyonlarına son verildiğini duyurdu. BaFin’in resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre, şirketin kendi kullandığı Crypto Capitals adı verilen trading platformunun fonksiyonuna son verildiği belirtildi. Sebep olarak ise, şirketin kullandığı temel prensiplerin, Almanya ekonomisine verebileceği zarar ve kayıtlı olmama durumu gösterildi.

Almanya Bankacılık sistemi ile Crypto Capitals’ın uyguladığı politikaların çeliştiğine vurgu yapan BaFin yetkilileri, firma ile ilgili yaptığı kısa açıklamada platform yetkililerinin ortaklıklar ile ilgili olarka sahte beyanlarda bulundukları ve sundukları hizmetin kalitesinin tartışmalı olduğuna vurgu yaptı.

Son dönemde giderek artan bir sıklıkla dolandırıcı kripto para platformlarına karşı sert tedbirler almaya başlayan BaFin’in bu son hamlesi de ilgi çekmiş durumda. Otoriteler, Almanya ekonomisinin durumuna ve işlerliğine çomak sokabilecek bu tarz dolandırıcı faaliyetler karşısında BaFin’in hiçbir tolerans göstermeyeceği konusunda çok net vurgular yapıyor. Bu durum da, o politkanın bir başka tezahürü olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle 2017’nin sonunda ICO’lar ile ilgili yatırımcıları uyaran BaFin yetkilileri, bu projelerin barındırdığı riskler ve az olan şeffaflık konusunda dikkatli olunması çağrısını da yapmıştı.

ICO projeleri ile ilgili kendilerine gelen birçok şikayet olduğuna değinen yetkililer, bunların değerlendirilmesi ve suçlu bulunan firmaların operasyonlarına son  verilmesi konusunda da son dönemde oldukça sert bir tavır takınmış durumda.

BaFin başkanı da, Haziran’da yapmış olduğu bir açıklamada gerek yatırımcı koruması gerekse de ekonomik dengenin bozulmaması için tedbirler almaya hazır olduklarını açıklamıştı.

Almanya: BaFin, İngiliz Kripto Para Firmasını Kapattı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Almanya: BaFin, İngiliz Kripto Para Firmasını Kapattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, 7 Haftalık İyileşmenin Ardından Değer Kaybetti Bloomberg: Bitcoin Aşırı Alım Bölgesinde Kanadalı Avukatlar, QuadrigaCX Mağdurlarının Vekaletini Alabilmek İçin Kıyasıya Savaşıyor Bakkt’tan Heyecan Yaratan Bir Tweet Daha Polymath, 75 Milyon Tokeni, 5 Yıllığına Kilitledi Önde gelen Bitcoin borsası, 5 popüler altcoin’i liste dışı ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır