Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kırgızistan Tarım Endüstrisinde Blockchain Kullanmayı Düşünüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kırgızistan Tarım Endüstrisinde Blockchain Kullanmayı Düşünüyor
Kırgızistan Tarım Endüstrisinde Blockchain Kullanmayı Düşünüyor

2/2


2/2

Kırgızistan Tarım Bakanlığı geçtiğimiz Perşembe günü sadece Blockchain ile ilgili bir konferans ve sunum düzenledi. Bakanlığın resmi internet sayfasından yapılan bir açıklamaya göre, konferans katılımcıları etkinlikte özellik dağıtık defter teknolojilerinin ziraat alanında kullanımını tartıştı.

Bakanlığın sözcüsü Maksatbek Tashbolotov konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

”Tarım Bakanlığı, Gıda Endüstrisi ve Kırgız Cumhuriyetinin İmar İşleri müdürlüğü gıda güvenliği konusunda bir kaç tane proje yürütmekte. Günümüzde, blockchain teknolojisi kullanan ulusal bir gıda güvenliği sistemi oluşturmak bir ihtiyaçtır.”

Central Asia International Temsilcisi Sun Xiaodong, blockchain sistemindeki dağıtık veri merkezlerinin, haber verme veya denetim gibi süreçlerde akışı sağlayabileceğini, bu sayede bütün taraflara yarar sağlayabilecek bir teknoloji olduğunu vurguladı. Central Asia International merkez Asya bölgesinde blockchain teknolojisinin hem küçük hem de büyük çaplı kurumlar tarafından uygulanmasını sağlayan başlıca firmalardan birisi.

Blockchain teknolojisine geçişten önce söz konusu gıda güvenliğini sağlamak için uygulanan sistemde, çok fazla evrak ve depolama işleri bulunmaktaydı. Ancak blockchain teknolojisi ile bir anlaşma yapılırken veya gıda güvenliği denetlenirken, taraflar bütün bunları tek bir ağ üzerinden aynı anda gerçekleştirebilecek ve bunun yanı sıra bütün dosyalar da herhangi bir evrak işi olmadan dijital olarak depolanabilecek.

Açıkçası son günlerde Türki cumhuriyetlerin blockchain ve kripto para birimleri ile ilgili yaptığı girişimler dudak uçuklatan cinsten. Geçtiğimiz günlerde Özbekistan kripto para borsalarını ve trading işlemlerini resmi olarak yasallaştırdığını duyurmuş ve bunun yanı sıra özel bir vergilendirme sürecini de açıklamıştı.


İlgili haber:
Özbekistan Kripto Para Borsalarını ve Trading İşlemlerini Resmen Yasallaştırdı!

Kırgızistan Tarım Endüstrisinde Blockchain Kullanmayı Düşünüyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kırgızistan Tarım Endüstrisinde Blockchain Kullanmayı Düşünüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Global isyanların altında yatan sebep – Çatışmaları kripto para durdurabilir Cüzdan Üreticisi Trezor’dan Uyarı: Sahte Cüzdanlara Dikkat Edin Bitcoin Asla Sıfıra Düşemez, İşte Nedenleri Çin Yeni Yılı geldi çattı: Bitcoin’in fiyatı nasıl etkileniyor? BMGK Kripto Paraları Dünya Genelinde Engelleyebilir Bitcoin cüzdanı şirketinin CEO’suna büyük suçlama: “355,000 BTC akladı”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır