Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tim Draper: Bakkt’ın Bitcoin (BTC) Fiyatına Etkisi Sınırlı Olacak. Çünkü…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tim Draper: Bakkt’ın Bitcoin (BTC) Fiyatına Etkisi Sınırlı Olacak. Çünkü…
Tim Draper: Bakkt’ın Bitcoin (BTC) Fiyatına Etkisi Sınırlı Olacak. Çünkü…

© Reuters.  © Reuters.

Bakkt’ın Bitcoin (BTC) fiyatına büyük bir dinamizm getireceği beklentisi var. Kripto uzmanı Tim Draper yavaş bir geçiş olacağını düşündüğünü söyledi.

Bakkt’ın Bitcoin Fiyatına Etkisi Ne Olacak?Tim Draper kripto camiasında bilinen bir sima. Aynı Tom Lee gibi Bitcoin hakkında iyimser yorumlarıyla meşhur. Sıkı bir kripto tutkunu. Draper geçenlerde kendisi ile yapılan bir röportajda Bitcoin’in neden 6.500 doları kıramadığı sorularına cevap verdi.

Kendisine önce, güzel haberlerin Bitcoin fiyatına neden hiç etki etmediği soruldu. Draper bunun sebebinin son 4-5 yıldır dönüşüm ve değişim sürecinden geçmemiz olduğunu söyledi.

“Bundan sonra toplumun ve devletin bize dayattığı paraları kullanmanın hiçbir mantıklı gerekçesi yok. Geleceğin dünyası dijitalde ve bizler kripto paraları kullanmak istiyoruz. Para dediğimiz değer biçiminin merkeziyetsiz ve bağımsız olmasından daha güzel bir şey olamaz. Bu sektör öncelikle büyük oyunculara ihtiyaç duyuyor. Lakin bu birden olmaz. Bence Bakkt Aralık ayında sektöre sakin bir giriş yapacak.”

Bakkt InterContinental Borsası tarafından vadeli işlem açma yetkisi tanınmış bir kuruluş. Dünya’nın en büyük borsası olan New York Menkul Kıymetler Borsası ile de yakından ilişkili. İlk vadeli satış işlemini 12 Aralık tarihinde yapacak. Kimilerince bu tarih dönüm noktalarından biri olacak.

Zamanla Devletler Buna AlışacakDevamında Draper’a ICE gibi merkezi yapıların, Bitcoin gibi merkeziyetsizliği savunan bir alana giriş yapmasının mantığı soruldu. Draper şöyle yanıtladı:

“Bitcoin demek özgürlük, serbestlik, şeffaflık, açıklık ve dürüstlük demek. Merkezi otoriteden tamamen bağımsızlığın sembolüdür Bitcoin. Böylesi fikirler kurumlar ve halk tabanı arasında köprü vazifesi görürler. Bu aslında politik düzenin nerede olduğu ile nerede olması gerektiği arasındaki farktır. Dünya kendini merkezsiyetsizlik felsefesine hazırlıyor. Bizim bir gelecek hayalimiz var. Çok güzel bir gelecek hayali. O Dünya şu an şartları içine sıkıştığımız mevcut Dünya’dan çok farklı olacak.”

Draper kripto paraları yasaklamak ile regüle etmek arasında kalan hükümetleri de anladığını söylüyor. Bu sektörün büyüdüğü aşikar. Kripto projeleri ve aracı firmalar da müşteri kapma telaşında. Bağlı bulunduğunuz devlet bunu yasadışı ilan ederse potansiyel müşteri izin veren ülkelere kaçar. Firmalar da bu konuda kendi hükümetlerine baskı yapıyorlar. Çünkü bu yolun daha başındayız ve yola şimdi koyulan ileride bu sektörün devlerinden olacak.

“Çin kripto paraları yasaklarken Japonda tam da adem-i merkeziyetçilik felsefesine uygun olarak piyasanın kendini regüle etmesine izin verdi. Bu sektöre girmek isteyen firmalar ile hükümetlerin politikaları arasında etkileşim söz konusu. Bu sektörün büyüsü sonunda kabile refleksleri gösteren devletleri bile yumuşatacak. Buna inanıyorum.”

Bakkt Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Bakkt’ın Bitcoin (BTC) fiyatına olası etkileri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tim Draper: Bakkt’ın Bitcoin (BTC) Fiyatına Etkisi Sınırlı Olacak. Çünkü… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Çin Madencilik Şirketinin ABD Kaydını Değerlendirmesiyle Yükseldi Binance Beklentileri Karşılamayan Kripto Paraları Liste Dışı Etmeye Devam Edecek Bitcoin Fiyatı Sıradaki Piyasa Döngüsünde 150.000 Doları Bulabilir! İlk Ortaklık Kampanyanızı Oluşturarak En İyi Programa Katılmanızın Yolu Bitcoin Fiyatı, Boğa Koşusundan Önceki En Dip Seviyesini Gördü Binance, Yeni İtibari Para – Kripto Para Alım Satım Platformu Binance Jersey’i Duyurdu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır