Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ohio, Vergi İçin Bitcoin Kabul Edecek Olan İlk ABD Eyaleti Oldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ohio, Vergi İçin Bitcoin Kabul Edecek Olan İlk ABD Eyaleti Oldu!
Ohio, Vergi İçin Bitcoin Kabul Edecek Olan İlk ABD Eyaleti Oldu!25 Kasım tarihli the Wall Street Journal haberine göre, ABD’nin Ohio eyaleti bir ilke imza atarak vergi için Bitcoin kabul etmeye başlayacak.

WSJ kaynağının aktardığı bilgilere göre, söz konusu hamle ilk olarak sadece işletmeleri kapsayacak ve yakın bir zamanda bireysel kapsama da genişletilecek. Bu haftadan itibaren Ohio menşeli işletmeler bütün vergilerin kripto para birimi kullanarak ödeyebilecek. Söz konusu ödemelerin yapılacağı aracı ödeme hizmet platformu ise BitPay olarak açıklandı.

WSJ, kripto yanlısı bu hareketin aslında eyalet mali işler sorumlusu Josh Mandel sayesinde mümkün olduğunu, Mandel’in gazetecilere verdiği demeçte Ohio için ulusal çapta bir ‘sancak’ kaptıklarını ifade etti:

”Ben Bitcoin’in meşru bir para birimi olarak görüyorum.”

Mandel bunun yanı sıra basına yaptığı açıklamada kendisinin Ocak ayındaki görev süresi bitince bile, bu ”kripto para girişiminin devam edeceğinden” emin olduğunu vurguladı. Seçilmiş bir devlet yetkilisi olan Mandel, ‘kendi vergi dairesinin” herhangi bir ‘vali veya meclis’ onayı olmadan kripto para ödemesi kabul edebileceğini de aktardı.

Aslında kripto para birimleri ile vergi kabulüne ilişkin başka ABD eyaletlerinde de çeşitli teklifler sunulmuş, girişimler başlatılmıştı lakin bu eyaletlerdeki tekliflerin hepsi ya validen, ya da eyaletteki hakim meclisten dönmüş ve herhangi bir olumlu karar alınamamıştı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Arizona eyaleti Parlamentosu vatandaşların kripto para kullanarak vergi ödemesini kabul eden bir yasa geçirmişti ancak oylamadan sonra yeni yasa değişiklikler ile yine ortadan kaldırılmıştı.

Ohio, Vergi İçin Bitcoin Kabul Edecek Olan İlk ABD Eyaleti Oldu! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ohio, Vergi İçin Bitcoin Kabul Edecek Olan İlk ABD Eyaleti Oldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin EFT Onayı: Düşündüğümüzden Daha Erken Olabilir Zcash CEO’sundan Grin ve Beam Yorumu İşte 2019’da başarılı olması beklenen 3 altcoin Ünlü Analistten Bitcoin Tahmini, Ripple Yetkilisinden Piyasa Yorumu, Ethereum’daki Son Gelişmeler: Öne Çıkan: Stellar, Litecoin ve Cardono Haberleri Kadir Has Blockchain Fest’te Kaliteli Blockchain Toplulukları Oluşturmak İçin Gerekenler Konuşuldu Bitcoin 5% artışla 5.526,7 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır