Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ABD Mahkemesinin Kripto Paralara Emtia Kararı Vermesiyle Düşüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ABD Mahkemesinin Kripto Paralara Emtia Kararı Vermesiyle Düşüyor
Bitcoin ABD Mahkemesinin Kripto Paralara Emtia Kararı Vermesiyle Düşüyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ABD federal mahkemesinin ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından kripto paraların düzenlenme izni vermesiyle %7 kaybettikten sonra Çarşamba günü önceki kayıplarına devam etti.

Bitcoin en son saat 16.05’te Bitfinex borsasında %2,54 düşerek 10.612$’dan işlem gördü. Bitcoin Şubat ayının başında son iki ayın en düşük değeri 6.000$’ı gördükten sonra bir süredir 11.000$ seviyesinin üzerinde seyretmeye çabalıyor.

Salı günü ABD Bağımsız Savcısı Jack Weinstein CTFC’nin New Yorker Patrick McDonnell ve şirketi Coin Drop Markets’a karşı dolandırıcılık hakkında işlem başlatabileceğini belirtti. Ajans Bitcoin’i 2015’ten beri bir emtia olarak görüyor ve Weinstein’ın bu uygulaması kararı tasdik ediyor.

Yine de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton ilk para teklifleri (ICOs) gibi kripto paraların bir kısmını düzenlenmesi gerektiğini öne sürdü.

Sanal paraların popülaritesindeki artışla beraber, Dünya genelindeki düzenleyiciler kripto paraları düzenlemek için en iyi yolu aramaya koyuldu.

Ropes & Gray hukuk firması yatırım yönetimi konsül üyesi Ed Baer bir email’de sanal para düzenlemeleri hakkındaki belirsizliklerin Weinstein’ın hükmüne rağmen devam ettiğini belirtti.

Baer “Kripto para borsaları ve yatırımcıları için olan mücadeleyle birlikte, SEC ve CFTC gibi düzenleyiciler 1.000 farklı tipi olan kripto paraların hangisinin emtia ve hangisinin olmadığını belirmelesi gerekecek,” dedi.

Güney Koreli yetkililer hükümet çalışanlarına kripto para ticareti yapmayı ve ellerinde tutmayı yasakladı, ve hatta iş pozisyonlarında dijital dövizlerle yapacak hiçbir işlemi olmayanları cezalandırmayı bile düşündüğü haberleriyle dijital dövizler ayrıca bir darbe yedi.

Bu sırada sanal döviz borsa platformu Coinbase ilk defa kripto para yatırımcılarını hedef alan bir endeks yatırım sermayesini tanıtacak. Firmanın varlık yönetim endüstrisindeki ilk girişimi olacak ve yatırımcıların piyasa değeriyle yürütülen Coinbase’in geleneksel borsa listesine ulaşmalarını sağlayacak.

Diğer sanal dövizler düşük seyrediyor, Ethereum Bitfinex borsasında %5,09 düşerek 788,26$ oldu. Ripple %3,20 düşerek 0,90$ olurken, Litecoin en son %3,98 düştü ve 193,82$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ABD Mahkemesinin Kripto Paralara Emtia Kararı Vermesiyle Düşüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Haftalık Karikatür: Düzenleme Kaygılarıyla Gerileyen Bitcoin Toparlanıyor 3 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi İslami ekstremistler Bitcoin’i en önemli buluşlardan biri olarak görüyor 6 Uzmandan Bitcoin Fiyat Tahminleri Güney Kore Devi Kakao, Blockchain Startup Firması Orbs’un 15 Milyon Dolarlık Fonlamasına Katıldı Tom Lee, Blockchain İstanbul Summit Etkinliğinde Konuştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır