Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether, IMF Bahane… Son Bitcoin Operasyonu Şahane

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether, IMF Bahane… Son Bitcoin Operasyonu Şahane
Tether, IMF Bahane… Son Bitcoin Operasyonu Şahane

© Reuters.  © Reuters.

Dominant sermaye otoritelerinin Bitcoin ile ilgili duygularının kripto piyasasının beklentilerini karşılamadığını biliyoruz. Son Bitcoin operasyonu için malzeme olarak kullanılıyor sadece.

Son Bitcoin Operasyonu Kurtlar Sofrasının Acımasızlığını Ortaya Koyuyor.

Peki ne oldu da son Bitcoin operasyonu tetiklendi. Uluslararası Para Fonu (IMF) kripto paraların hızlı değer kazanması ve toplumsal zeminin hızlıca gelişmesini bir tehdit olarak görüyor. Bu kaygılarını bir raporla kamuoyuna duyurdu. Tamam bunu bilmeyen yok ki. Sadece IMF değil, diğer finans kuruluşları ve bankalarında benzer kaygıları vardı. Gerçek sebeb bu olabilir mi? Belki mümkün, ancak SEC’in olumlu ETF karar beklentisi, IMF’nin açıklamasından daha güçlü durmuyor muydu?

IMF’nin raporu Dünya Ekonomik Görünüm Raporunun bir parçası olarak yayınlandı. Tam da finansal düzenleyicelerin bu günlerde Bitcoin, Ethereum, Litecoin, EOS, Stellar, Ripple tokenlerini nasıl yasallaştıcaklarını ve yasal bir düzleme konumlandırmaya çalıştıkları bir dönemde geldi açıklama değil mi?

Aslında Finans dünyasının merkezinde bir fikir ayrılığı var. Piyasaya güven vermeyen, ekosistemi bozan bu açıklama değil, yukarıda fillerin tepinmesi gibi geliyor. Bununla birlikte kripto para ekosisteminin gelişmesi, hayat bulması geleneksel finans dünyasının kaygılarının gerçekçi olan yanıdır. Sistem çatırdıyor, hemde hiç düşünmedikleri bir hızda.

Finansal Altyapıda Artan Siber Güvenlik RiskiDaha önce Forbes’da yayınlanan bir (Şubat 2018) rapora göre, IMF Başkanı Christine Lagarde, kripto para biriminin yasadışı mali faaliyetlerde kolayca kullanılabileceğinden endişe duyduğunu söylemişti. Bu nedenle, kriptolar üzerinde uluslararası düzenleyici eylemler göz ardı edilmemeli demişti. Buna bu şekliyle izin vermek, daha yüksek risklere ve gereksiz finansal risklere maruz kalmaya neden olacak demişti.

IMF, Kripto Paralardaki Öngörülemezliği Ekonomik Büyüme İçin Bir Tehdit Olarak Kabul EdiyorIMF küresel İstikrar konulu bir yıllık olağan toplantısını bu yıl Endonezya’nın Bali Adasında gerçekleştircek. Kripto paralardaki değişim ve talep eğiliminin küresel finans için bir tehdit oluşturduğu fikri konusu detaylıca görüşülecek.

Raporda diğer bir konuya da temas ediliyor. Kripto para ve Blockchain teknoloji şirketlerinin potansiyel faydaları olsada, beraberinde yüksek riskler barındırdığından bahsediliyor.

Siber güvenlik firması McAfee geçen ay yayınladığı raporda, siber suçluların kripto para hırsızlığı için kötü amaçlı yazılımlara sahip cihazları hedeflelediğini duyurmuştu. Bununla birlikte 2016’dan beri toplam 1,5 milyar dolarlık kripto paranın çalındığıda bir gerçek.

Anlıyorum ama bu bilgilere kripto piyasası ve sektörün uzmanları zaten vakıf, yeni bir şey değil ki, Malumun ilanı.

IMF, kripto para piyasasının halâ çok genç olduğunu ve çoğu insanın piyasaya henüz aşina olmadığına inanıyor. Bu yüzden piyasa büyüdükçe söz konusu riskin kapsamı da büyüyecek kanısında. IMF ve diğer ulusal mali kuruluşlar Kripto piyasasındaki fiyat dalgalanmasının nedeni olarak düzenleme eksikliğine işaret ediyor.

Son Bitcoin Operasyonu IMF ve Tether Kaynaklı mı?BTC‘nin sert dalışından önce, IMF’nin açıklaması dışında Bitfinex borsasında binlerce Tether tokenin çekildiği biliniyor. Bitfinex yasal sorunlarla karşı karşıya .Bazı cüzdanlarda milyonlarca dolar değerinde BTC hareketi görüldü. Bu negatif haberler aslında zaten kırılgan olan piyasanın yönünü belirlemesine neden oldu.

Kripto para piyasasında negatif haber eksik olmayacak. Bu son Bitcoin operasyonu aslında Altcoinlere yapılan bir müdahale olduğunu düşünüyorum. Bitcoin piyasadaki hakimyetini güçlendiriyor. Bu yakıt alacağınız en yakın istasyondan bir öncekidir. Piyasa biraz daha operasyon yiyecek gibi görünüyor.

Çoğu zaman medya, çalınan minareye kılıf arayan pozisyonda oluyor. Minare çalındı ama kılıfı bulmak bizlere düşüyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether, IMF Bahane… Son Bitcoin Operasyonu Şahane - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’i 100 Kat Arttıracak Fiyat Tahmini, Çarpıcı Ethereum, Stellar ve Bitcoin Yorumu, Ripple’a Yönelik Gelişmeler: Öne Çıkan: Cardano, IOTA ve Nano Haberleri BM Üyesinden Kripto Para İtirafı Bir Milyar Ripple’ın Kilidini Açıldı! XRP İçin Şimdi Kartlarda Ne Var? Baştan aşağı yenilenen BtcTurk.com yayına giriyor Bitcoin fiyatı hakkında herkes şunu merak ediyor: En kötüsünü yaşadık mı? FED’in Alacağı Olası Bir Faiz Artırma Kararı Kripto Para Piyasasını Olumsuz Etkileyebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır