Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni IPO Başvurusu, Kripto Para Madencilik Firması Ebang’ın ‘Ciddi’ Kâr Kaybı Yaşadığını Gösteriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni IPO Başvurusu, Kripto Para Madencilik Firması Ebang’ın ‘Ciddi’ Kâr Kaybı Yaşadığını Gösteriyor
Yeni IPO Başvurusu, Kripto Para Madencilik Firması Ebang’ın ‘Ciddi’ Kâr Kaybı Yaşadığını GösteriyorKripto para birimleri 2018 yılının başından beri istikrarlı bir şekilde değer kaybetmeye devam ediyor ve bu sadece kripto para yatırımcılarını değil, kripto para madencilik firmalarını ve kripto para madencilerini de etkisi altına almakta. Önde gelen kripto para madencilik donanımı üreticilerinden Ebang, Hong Kong Menkul Kıymet Borsası’na (HKEX) yaptığı yeni IPO başvurusunda, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde inanılmaz  bir kayıp yaşadığını gözler önüne serdi. 

HKEX başvuru veri tabanına göre, EBANG yeni başvurusunu 20 aralık tarihinde yapmış ve bu yılın 30 Haziran tarihine kadar olan bütün finansal verilerini de başvuruda beyan etmiş. Ebang’ın daha önce ilk halka arz için HKEX’e yaptığı başvuru, zaman aşımına uğramıştı.

EBANG tarafından yayınlanan en son verilere bakılacak olursa, 2018 yılının ilk altı ayında 2.1 milyar Çin yuanı (304 milyon dolar) kazanç elde eden firma, 2017 yılındaki satışlara kıyasla 8 kat bir artış elde etmeyi başarmış. Ancak konu 2018 yılının üçüncü çeyreği olunca, Ebang’ın elde ettiği gelir inanılmaz bir ölçüde düşüş yaşamış. Özellikle Bitcoin madencilik cihazı satışında kötü bir satış grafiği çizen Ebang, konu hakkında şunları belirtmekte:

”30 Eylül tarihinde biten üç aylık sürede, 30 Haziran tarihinde biten üç aylık süreye kıyasla, brüt kar ve gelir konusunda ciddi düşüş yaşadık.”

Firma 30 Eylül sonrasındaki açıklamasa da, özellikle Kasım ve Aralık ayında yaşanan kripto para düşüşünün, firmayı iyice zor duruma düşürdüğü tahmin edilmekte.

Yeni IPO Başvurusu, Kripto Para Madencilik Firması Ebang’ın ‘Ciddi’ Kâr Kaybı Yaşadığını Gösteriyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni IPO Başvurusu, Kripto Para Madencilik Firması Ebang’ın ‘Ciddi’ Kâr Kaybı Yaşadığını Gösteriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SBI Holdings ve R3, Japonya İçerisinde Corda Blockchain Ağının Kabulünü Arttırmak İçin Ortak Girişim Başlattı Vitalik Buterin Hangi Kripto Paralara Yatırım Yaptığını Açıkladı Carlson: Facebook Kamuya Açık Bir Blockchain Kullanmalı AVA Labs Ceo’su Emin Gün Sirer Yakında Piyasaya Sürülecek Platformunu Anlattı Kuzey Kore’nin 571 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Çaldığı Tespit Edildi! Kripto Para Piyasası Durulmaya Başladı – Bitcoin Hala 5.000 Dolar Üzerinde

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır