Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

XRP TipBot’un Yaratıcısı, Ripple ile Nasıl Tanıştığını Anlattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » XRP TipBot’un Yaratıcısı, Ripple ile Nasıl Tanıştığını Anlattı
XRP TipBot’un Yaratıcısı, Ripple ile Nasıl Tanıştığını AnlattıReddit, Twitter ve Discord platformlarında paylaşım ve katkıda bulunan kişilerin birbirlerine XRP göndermelerine olanak sağlayan XRP Tip Bot’un yaratıcısı Wietse Wind, yaptığı açıklamada ilk olarak Ripple CTO’su David Schwartz’ı görünce bu işi yapmaya karar verdiğini belirtti.

Bu platformlarda son derece popüler bir kullanım alanına sahip olan XRP cinsiden bahşişi basit bir mesaj kodu ile göndermeye yarayan sistemin yaratıcısı, 2010 yılında ilk kez kripto paralardan haberdar olduğunu ve kendi bilgisayarından kazım yapmaya başladığını belirtti.

2016’ya gelindiğinde ise David Schwartz’ın bir röportajını okuduğunu ve çok etkilendiğini belirten XRP Tip Bot’un yaratıcısı olan isim Wietse Wind, sözlerini ise şöyle sürdürdü:

”Ripple CTO’sunun bir röportajını görünce çok etkilenmiştim. XRP’nin vizyonu açıkçası ilgimi çekmişti. Daha sonra yaptığım araştırmalarda XRP kullanımının son derece basit olduğunu ve bir yazılımcı için sürecin hayli rahat olduğu sonucuna vardım. Sonrasında ise kodu geliştirmeye başladım. Birkaç satırdan sonra hepsini açık kaynak kodlu tuttum ve insanların da katkı yapmasını istedim. Sonunda geldiğimiz noktada da, açıkçası çok mutlu olduğumu belirtebilirim.”

XRP’nin son dönemde teknoloji olarak çıkan en kaliteli kripto paralardan birisi olduğunu belirten başarılı geliştirici, tüm topluluğun katkı yapmasının ve teknolojinin ucuz ve hızlı olmasının, çok kritik detaylar olduğunu da sözlerine ekledi. XRP’nin topluluk katkıları ile hızlı bir şekilde büyüyeceğini tahmin ettiğini belirten Wind, sözlerini böylece sonlandırdı.

XRP TipBot’un Yaratıcısı, Ripple ile Nasıl Tanıştığını Anlattı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

XRP TipBot’un Yaratıcısı, Ripple ile Nasıl Tanıştığını Anlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak Gelişme: ABD Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini İfşaladı İddiaları? Visa, Blockchain Temelli Sınır Ötesi Ödeme Ağını Kullanıma Sundu GPU Kullanımına Sınır Kripto Para Piyasasında Sıralar Değişiyor Tron Foundation Duyurdu: BitTorrent’e Canlı Yayın Özelliği Geliyor! Dev ticaret şirketi, Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin ile fiat – kripto ticaretini başlatıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır