Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether Dahil Bitcoin Fiyatını Zıplatan 5 Faktör

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether Dahil Bitcoin Fiyatını Zıplatan 5 Faktör
Tether Dahil Bitcoin Fiyatını Zıplatan 5 Faktör

© Reuters.  © Reuters.

İşte Bitcoin fiyatını zıplatan 5 faktör. Bitcoin (BTC), fiyat zayıflığı yaşadığı günlerden sonra açıklanamayan bir hareketle aniden 6,700 dolara zıpladı.

Bitcoin Fiyatını Zıplatan 5 FaktörBir ralli başlangıcından farklı olarak, en son gelişmelerden görüldüğü gibi, bu fiyat hareketi bir anormallik olabilir. İşte en son Bitcoin fiyatını zıplatan 5 faktör:

Bitfinex EtkisiBilindiği gibi, Bitcoin işlemleri, genellikle herhangi bir büyük fiyat hareketinde aktif hale gelen ve değerini yükselten botlar tarafından yapılmaktadır. Fiyatın pazartesi günü saat 06:30 UTC’de Bitfinex‘te yükselmesi, diğer tüm borsalarda da fiyatın yükselmesine neden oldu. BTC’nin fiyatı yukarı doğru teklif gördü ve 6,600 $’ın üzerindeki seviyelere kolayca ulaştı.

Dolar Pinini Kıran Tether (USDT)USDT kripto varlığı hala Bitcoin için dolar benzeri bir fiyat sağlamaya devam ediyor. Ancak, USDT tam olarak bir dolar değerinde değil, bunun biraz altında. Göstergelerden biri, daha düşük Tether değerini yansıtan daha yüksek bir BTC doları olan Bitfinex premiumdur. Tether, bankaların desteğini ve böylece en güçlü korumasını yitirdiğinden güven kaybediyor. Kraken’deki işlemler, USDT‘nin yakın zamanda 0.85 $’a satıldığını gösteriyor.

Güvenli Sığınak Olarak BitcoinTıpkı yatırımcıların ayı piyasasının başlangıcında USDT‘da park ettikleri gibi, şimdi de BTC pozisyonlarına geri dönüş olabilir. Yukarıdaki noktaya bakıldığında, hemen şimdi Bitcoin satın almak, USDT‘deki düşüşü dengeleyeceği için daha iyi bir fikir olacaktır. Geçtiğimiz günlerde yatırımcılar, Bitfinex soğuk cüzdanlarından BTC’lerini geri çekti. Bununla birlikte, ani bir geri dönüşte, muhtemelen daha fazla spekülasyon için, 8,000 BTC‘den fazlası yeniden borsaya girdi.

Tekrarlayan FOMOFiyatlar hareket halindeyken, bazı yatırımcılar spekülasyon yapıyor olabilir. Ayrıca, USDT ile işlem yapan diğer borsalar olduğu için, Bitcoin arbitrajı için bir fırsat var. Bununla birlikte, Binance fiyatı 6,596 dolara yakınken, Bitfinex‘te BTC, 6,800 $ ve üstü bir fiyatla işlem gördü ve 7,280 $’a kadar yükseldi. Fiyat gerçek dışı ve dolar değerini yansıtmıyor olsa da, sonuçta daha fazla BTC‘ye sahip olmak için bir fırsat.

Dolar Bazlı Ticaretin ArtmasıUSDT işlem hacmi azalırken ve Tether projesi dolaşımdaki koinleri sirkülasyon dışına çekerken dolar bazlı işlem hacmi artmaktadır. Piyasa daha aktif oldukça ve likitide arttıkça, daha uygun bir Bitcoin değerlemesi için fırsat olabilir. CryptoCompare’a göre, USD/BTC paritesi, hacmin %32’sinden fazlasını oluşturuyor. Düşük fiyatlara rağmen USD eşleştirmesi USDT’nin yerini alarak baskın olabilir.

Bitcoin ticaret anormalliğinin ne kadar olduğunu ve USDT‘nin çökmeye devam edip etmeyeceğini ya da 1 dolar yakınlarına dönüp dönmeyeceğini tahmin etmek zor. İlginç olanın, mevcut olayların, USDT‘nin potansiyel istikrarsızlığına fazla önem vermeden spekülatif davranışlar yaratan potansiyel olarak karlı bir pump olarak görülmesidir. En azından kısa bir süre için Tether ve Bitfinex’in durumundan kazanç sağlamak mümkündür.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether Dahil Bitcoin Fiyatını Zıplatan 5 Faktör - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu hafta en çok yükselen 10 kripto para Wall Strett’in Bitcoin boğası, FOMO’yu tetikleyecek seviyeyi açıkladı! 5 Kasım Bitcoin analizi: BTC’de “pump” sonrası son durum Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası CEO’su Bitmain’i Uyardı! Binance Kripto Para Borsası Ek Litecoin ve Tron Pariteleri Duyurdu! Ünlü Analistlere Göre Ethereum Hard Fork İle Bu Seviyeleri Görebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır